Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Menteşe’de 23 Nisan …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Menteşe’de 23 Nisan …
Bu içerik 487 kez okundu.

Muğla merkez ilçesi Menteşe’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Menteşe Emirbeyazıt İlkokulu’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Muğla Valisi Esengül Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yavuz Bayram, Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ile Beyazıt Bestami Alkan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin konuşmasıyla devam etti.

Programda, resim dalında birinci olan Şehbal Baydur Anasınıfı Öğrencisi Ece Yaşar, şiir dalında “23 Nisanı Kutluyorum” adlı şiiri ile birinci olan Akçaova İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Irmak Zeybek ve kompozisyon dalında “Nisanın Pembe Yağmurları” başlıklı yazısıyla birinci olan Kötekli Salih Zeki Gür Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Gülfidan Şahancıoğlu’na ödülleri Vali Civelek tarafından verildi.

Hediye takdiminin ardından Emirbeyazıt İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri danslarını, 1. Sınıf öğrencileri modern danslarını, 2. Sınıf öğrencileri işaret diliyle danslarını ve 3. Sınıf öğrencileri ise halk oyunu gösterilerini sergilediler.

 

Vali Civelek’in makam koltuğuna Emin Emre Asyalı oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek’in, makam koltuğunu Dumlupınar İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Emin Emre Asyalı’ya devrettiği bildirildi.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şen, Okul Müdürü Muzaffer Kanat, Sınıf Öğretmeni Füsun Özartan Demir katıldılar.

Vali Civelek, sembolik makam devir-teslimi sırasında yaptığı konuşmada, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güvencesi, teminatı olarak siz sevgili çocuklarımıza 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını hediye etti. Bugünün küçükleri yarının büyüklerisiniz. Bugün, gelecekte sizleri görmek istediğimiz makamlarda temsili olarak valilik makamındasınız” dedi.

Makam koltuğuna oturan ‘Temsili Vali Asyalı’ ise şunları söyledi:

“Muğla bir turizm kenti. Her geçen gün turizmimiz gelişmekte. İlimizin turizm yönünden tanıtılması için farklı etkinlikler, yarışmalar ve projeler düzenlenmeli. İlimizde nesli tükenmekte olan birçok hayvan bulunmakta. Bu hayvanların korunabilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmalı.”

Muğla’da eğitimde önemli bir sıkıntı olmadığını da sözlerine ekleyen Asyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye öğrencilere daha az ödev verilmesi ve çantalarının ağır olmaması konusunda talimat verdi.

Daha sonra, Vali Civelek, Emin Emre Asyalı’ya ziyaretin anısına hediye verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X