Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çocukları sevindirdiler

Adem KANKAYNAR -

Çocukları sevindirdiler
Bu içerik 381 kez okundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP ve İYİ Parti, çocuklara çeşitli hediyeler sunarak onları sevindirdiler. İYİ Parti Milas İlçe Yöneticileri, Milas Şehir Parkında oynayan çocuklara balon ve Türk Bayrağı dağıtırken, CHP Milas İlçe Gençlik Kolları üyeleri ise ilçemize bağlı bazı mahallelerdeki çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.

23 Nisan sabah saatlerinde Atapark’ta resmi kutlama programı ile başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıldönümünde, siyasi partilerin temsilcileri, resmi törenin dışında çeşitli etkinliklerle, çocukların bayram coşkusuna ortak oldular.

 

“Çocuklarımızın gözlerindeki o parıltıyı,

o bayram sevincini silemezler”

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı adına, Başkan Vekili-Basın ve Propaganda’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Sibel Metin ve arkadaşları, Milas Şehir Parkı’nda oynayan çocuklara balon ve Türk Bayrağı dağıttılar.

Balon ve Türk Bayraklarını gören çocuklar, oynadıkları oyunları bırakarak, balon ve bayrak almak için koşuştular. Çocukları seven, onlarla 23 Nisan hakkında konuşan Sibel Metin, çocukların 23 Nisan ile ilgili bildiklerini öğrenmeye çalıştı.

İlçe yönetim kurulu üyelerinin birkaç gruba ayrıldığını, bazı grupların kent merkezinde, bazılarının ise ilçeye bağlı mahallelerde çocuklarla bir araya geldiğini belirten Metin, “Bugünün küçükleri, yarının büyükleri sevgili çocuklar, hepimizin gözbebeği, geleceğimizin, güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Parti teşkilatı olarak bugünü onlarla geçirmek, geçmiş yıllarda kutladığımız o bayramları özlemle anmak, hatta kendi çocukluk günlerimizi anımsamak istedik. O coşku dolu, birkaç gün öncesinde heyecandan uyuyamadığımız o güzel bayram günlerine, bugünün çocuklarıyla dönmek istedik. Bu ülkeyi yönetenler ne kadar yasakçı zihniyetle hareket ederlerse etsinler, halkımızın ve de çocuklarımızın gözlerindeki o parıltıyı, o bayram sevincini silemez, yasaklayamazlar” diyerek, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

 

“Daha aydınlık yarınlarda kutlamak dileğiyle”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında CHP Milas İlçe Gençlik Kolları ise, ilçemize bağlı bazı mahallelerdeki bayram kutlamalarına katıldı. Gençlik Kolları üyeleri; Çukur, Derince, Pınarcık, Ağaçlıhöyük, İçme, Çiftlik, Pınararası ve Karacahisar mahallelerinde yapılan bayramlaşmalara katılıp çocuklara balon ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyeler dağıttılar.

CHP Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur, “Geleceğimizin ışığı çocuklarla vakit geçirmekten her zaman mutluluk duyuyoruz. Tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun.Daha aydınlık yarınlarda kutlamak dileğiyle” diyerek çocuklarımıza iyi dileklerde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X