Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“İki fakülte binasından birini biz yaptıralım, birini de siz!”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“İki fakülte binasından birini biz yaptıralım, birini de siz!”
Bu içerik 505 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Odayı ziyaret eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’dan, Milas’a, Veteriner Fakültesi’nin yanı sıra iki fakülte daha açılmasını talep etti. Özer, iki fakülte binasından birinin TOBB tarafından yaptırılabileceğini belirterek, “İki fakülte binasından birini biz yaptıralım, birini de siz” dedi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversitenin Köyceğiz Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Ali Özler ve Milas Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Öğretim Görevlisi Ünal Dereli ile birlikte MİTSO’yu ziyaret etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Ejder Üstek, Oda Meclisi Üyeleri Reşat Uygun ve Murat Sodra tarafından karşılanan Rektör Prof. Harmandar ve beraberindekiler, Oda seçimlerinde güven tazeleyen Reşit Özer ve yönetimini kutlayıp yeni dönem için başarılar dilediler.

Rektör Prof. Harmandar, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Milas Veteriner Fakültesi’yle ilgili hazırlıkların sürdürüldüğünü belirterek, “Şu anda laboratuar yapılıyor. TKİ’den devralınan arazideki binaların da fakülte binası olarak kullanılabilmesi için ufak tefek onarımlar yapılıyor. Bu hazırlıklar kısa sürede bitirilecek ve bu yıl gündüz bölümüne 40, akşam bölümüne de 40 olmak üzere 80 öğrenci almak için YÖK’e başvurumuzu yaptık” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Teknopark kuruldu. Teknopark’ın kurulmasında bütün Muğla’yı bütünleştirdik.Büyük firmaları, Muğla’daki Ticaret ve Sanayi Odalarını Teknopark’a aldık.Önde gelen herkesi, her kurumu aldık.Teknopark, çok başarılı çalışmalar yapacaktır” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın ve beraberindekilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Biz MİTSO olarak Milas’ın bir üniversite şehri olmasını istiyoruz. Milas, bir üniversite şehri olmak için çok uygun konumda.Bu nedenle sizden Veteriner Fakültesi’nin yanı sıra iki fakülte daha istiyoruz.Bunlardan birinin binasını biz yaptırabiliriz.TOBB’nin verdiği bir söz var; TOBB ilk kez bir ilçeye bir okul binası yaptıracak. Bunun sözünü bize verdi. TOBB’nin yaptıracağı okul binasının fakülte binası olmasını talep edebiliriz.Bu durumda, açılmasını istediğimiz iki fakülte binasının birini biz yaptıralım.Diğer fakültenin binasını da siz yaptırın.Yine ikinci fakülte binasının yapımına biz de destek olalım.Milas’a iki fakülte daha kazandıralım” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, daha sonra ziyareti nedeniyle Prof. Dr. Mansur Harmandar’a, üzerinde Hekatomnos lahitinden bir kabartma fotoğrafının olduğu porselen bir anı tabağı armağan etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X