Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çiftlik’te ‘Bahar Şenliği’ yapıldı

Adem KANKAYNAR -

Çiftlik’te ‘Bahar Şenliği’ yapıldı
Bu içerik 737 kez okundu.

İlçemize bağlı Çiftlik Mahallesi’nde öğrenciler, mahalle sakinlerinin de katılımıyla bir Bahar Şenliği düzenlediler.

Çiftlik Demircan Koç İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan şenliklere; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Bahadır İyilikçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, Milas Yörük Obaları Derneği Başkanı Erkan Turgut, bazı mahalle muhtarları, ilçemiz merkezinden ve çevre mahallelerden bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Çiftlik Mahallesi sakinleri katıldı.

Okul öğretmenlerinden Pelin Yörük Aktepe, etkinliğin başlangıcında yaptığı konuşmada, “Bu sene okulumuz tarafından ilkini gerçekleştireceğimiz şenlik programına hoş geldiniz. Konuşmama, ünlü düşünür John Lennon’un şu sözü ile başlamak istiyorum: Ben çocukken annem bana hep hayatın anahtarının mutluluk olduğunu anlatırdı. Okula gitmeye başladığım zaman sınavda bana, ‘büyüyünce ne olmak istiyorsun’ diye sordular.Ben de onlara ‘mutlu olmak istiyorum’ diye cevap verdim.Onlar bana soruyu anlamadığımı söylediler. Ben de onlara ‘asıl hayatı sizler anlamıyorsunuz’ dedim.

Eğitim hayatı denilince akla, doğrudan ders, sorular, sınav geliyor.Hâlbuki çocuklarımızı; spor, müzik, sosyal aktivite gibi her alanda geliştirmek ve hayal gücünü kullanmayı öğretmek esas olmalıdır.Biz bu mantıkla yola çıkarak çocuklarımızla birlikte böyle bir aktivite de rol almak istedik. Bu süreçte çocuklarımızı mutlu ve eğlenirken görmek bize heyecan verdi” diyerek, katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

Öğretmen Aktepe’nin ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, kendisinin komşu köyden olduğunu ve bu çevreyi iyi bildiğini belirterek; “Eğitim hayatı sadece dersle sınırlı kalmamalı, bu tür etkinlikler olmalıdır. Muhtarlık, okul ve halkın katılımıyla düzenlenen böyle bir şenlikte bulunmaktan son derece mutlu oldum, keyif aldım ve emeği geçenlerle gurur duyuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Milas Yörük Obaları Derneği üyeleri, yöresel halk oyunları gösterisi sunarken; mahalle sakinlerinin katıldığı yemek yarışması ve öğrenciler arasında çeşitli oyunlar sergilendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X