Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

42. Turizm Haftası, başarılı etkinliklere sahne oldu

Adem KANKAYNAR -

42. Turizm Haftası, başarılı etkinliklere sahne oldu
Bu içerik 472 kez okundu.

16 Nisan’da başlayan ve 22 Nisan’da sona eren 42’nci Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Milas Dağcılık Kulübü, gönüllülerle birlikte ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini bir kez daha görmek ve farkındalık yaratmak için doğa yürüyüşü yaptılar.

Milas Kaymakamlığı, Milas - Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu tarafından düzenlenen 42’nci Turizm Haftası, ilçemiz merkezinde ve çevresinde bir hafta süren çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Turizmin bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi için önemi, sahip olduğumuz doğal güzelliklerin ve tarihi dokunun korunması, yöre halkının turizme olan bakış açısını değiştirme adına düzenlenen etkinlikler kapsamında, önce ilçemizde yaşayan Şehit yakınları, Gazilerimiz ve Gazi yakınları için tekne turu düzenlenirken, Milas Dağcılık Kulübü üyeleri de Milaslı gönüllülerle birlikte bir doğa yürüyüşü yaptılar.

İlçemizdeki resmi tek turizm acentesi olan Latmos Travel öncülüğünde gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde, ilçemizdeki birçok tarihi mekân gezilip görüldü.

Öte yandan 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası programı kapsamında Milas - Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu ve TÜRSAB ortaklığında Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri için Bodrum gezisi düzenlendi.

TÜRSAB tarafından düzenlenen Bodrum gezisinde öğrenciler, ‘Bodrum Golf Club’ı ziyaret ettiler.Burada golf ve tenis oynama etkinliği gerçekleştirerek keyifli anlar yaşayan öğrenciler, ardından Bodrum İskele Meydanı’nda düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerine katıldıktan sonra Bodrum Deniz Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X