Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Ben milletvekili adayı değilim!”

Adem KANKAYNAR -

“Ben milletvekili adayı değilim!”
Bu içerik 1299 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında her hafta olduğu gibi Salı günkü toplantılardan biri daha gerçekleşti. CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Marmaris eski İlçe Başkanı ve yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Yamaç Kaya, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri ve partililerin katıldığı toplantının ana gündemi ise 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin, bir ‘baskın seçim’ olduğunu, her şeye rağmen örgüt olarak hazırlıklı olduklarını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz çok sık yaşamadığı bir seçim süreciyle karşı karşıya … Sanırım bundan önce sadece 1994 yılında böyle bir seçim süreci yaşanmış ancak o gün yaşananlarla bugün yaşananlar birbirinden çok farklı. O gün koalisyon hükümeti vardı ve koalisyonun bozulması söz konusuydu. Dolayısıyla erken seçim kararını da TBMM almış.Oysa bugünkü süreçte böyle bir şey söz konusu değil.Erken seçim yapılmasını isteyenlerle, bu baskın seçimin tarihini öne alanların kaygısı-düşünceleri, geçmiştekilerle aynı değil.Seçim tarihi açıklandı ve doğal olarak ülkede yaşayan herkes, seçimleri konuşmaya başladı.Aklıselim olarak bizler şunu unutmamalıyız.Seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan yeniden kazandığında değişen hiçbir şey olmayacak, hatta daha kötüye doğru gideceğiz. Eğer; Demokrasi, Cumhuriyet, Atatürk, Çağdaşlık yanlıları kazanırsa, ülkemizde çok şey değişecek.

Bu nedenle herkes üzerine düşen özveriyi, görevi yerine getirmelidir, getiriliyor da… Bu, genel başkanımızdan itibaren başlayarak partimizin üst kurullarına ve aşağıya doğru geldikçe bizlere, taşralara kadar geldikçe de bu anlayış aynı şekilde devam etmelidir. Hedefimizin, bu iktidarın yönetimden gitmesi olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız.

Bu seçimlerde mutlaka bir cumhurbaşkanı veya milletvekili adayları olacaktır.Bu adaylar mutlaka seçimleri kazanacak isimler olacaktır.Dolayısıyla bu adaylar bizim partimizin adaylarıdır.Şu olmuş bu olmuş, şu aşamada çok büyük bir önem taşımamalıdır. Bizler de bu noktada sıkıntılar yaratacak söylemlerden, anlayıştan kaçınmalıyız.”

Konuşmasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına da değinen İlçe Başkanı Suat Özcan, tüm partililere mesajla iletilmesine rağmen katılımın az olduğunu söyleyerek, “Eğer Belediyemiz, şehrin her noktasına bayrak asmamış olsa, inanın ancak okullara gittiğimizde bayram olduğunu anlayacağız.23 Nisan, sadece çocuklara armağan edilen bir bayram değildir.Milli egemenliğin sembolüdür.Dolayısıyla bu tür özel günlere gereken hassasiyeti göstermeliyiz” dedi.

İlçe örgütü olarak bütün kademelerin hazır olduğunu belirten Özcan; “Buna rağmen yeni bir çalışma programı hazırlayacak ve çalışmalarda bu programı uygulayacağız. Sandık görevlilerimiz başta olmak üzere tüm partililerimiz görev beklemeden, herkes elinden gelenin fazlasını yapmalıdır” dedi.

 

Başkan Tokat: “Ben aday değilim”

İlçe Başkanı Suat Özcan’ın ardından söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki gündemin bir anda değiştiğine vurgu yaparak, “Bir anda Devlet Bahçeli ortaya bir şey attı, üzerinden 2 gün geçmeden erken seçim takvimi açıklandı. Öyle hızlı oldu ki kimse bir şey anlamadı.Dolayısıyla Sayın Bahçeli, her zaman olduğu gibi verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdi. Ben bu seçimlerin bir baskın seçimden öte, telaşla alınmış, aceleci bir yaklaşımla verilmiş bir karar olduğunu düşünüyorum.Ancak yaşanan gelişmeler bu kararı alanları şoke etti.Onlar, bir siyasi partinin önünü kesmek için böyle bir karar aldılar ama Cumhuriyet Halk Partili 15 milletvekili o partiye geçerek tüm oyunları bozdu.Gördüğüm ve edindiğim izlenimlere göre de yapılan hareket toplumda karşılık bulmuştur.Bu da sevindirici bir gelişmedir.

Öte yandan, seçim kararı ile birlikte bizleri arayanlar, bu konudaki görüşlerimizi soranlar, hatta aday olup olmadığımı soranlara şu cevabı veriyorum; ‘Ben Milas Belediye Başkanıyım.Kesinlikle milletvekili adayı değilim’ diyorum.

Partimizin aday belirleme yöntemi sanırım bugünkü toplantıda netleşecek.Dolayısıyla bizler, tüm adaylarımıza başarılar dileyip, belirlenen adaylarla birlikte canla-başla çalışmalıyız” dedi.

 

İl Başkanı Alban’dan politik yanıt …

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından söz alan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban ise bir kez daha ülkeyi yönetecek en hazır, en deneyimli kadronun Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu belirterek, “16 yıldır bu ülkenin temeline dinamit koyarak yapılan tahribatı, bizler işbaşına geldiğimizde tamir edecek, ülkeyi yeni baştan inşa edeceğiz. Yok edilen tüm Cumhuriyet kazanımlarını yeniden tesis edeceğiz.Bozulan istikrarı, iç barışı, toplumsal huzuru yeniden tesis edeceğiz.İnsanlar arasında yaratılan kutuplaşmayı ortadan kaldıracağız. Biz hazırız. Muğla olarak; demokrasiden, cumhuriyetten, Atatürk devrimlerinden yana olduğumuzu 24 Haziran’da bir kez daha göstereceğiz” dedi.

İl Başkanı Alban, “24 Haziran’da yapılacak seçimlerde siz de milletvekili adayı olacak mısınız” diye yönelttiğimiz soruya ise şu yanıtı verdi:

“Ben göreve geldiğim ilk günden beri aynı şeyi söylüyorum. Partim, örgütüm bana hangi görevi verirse, itiraz etmeden o görevi en iyi şekilde yapmaya çalışırım.Dolayısıyla adayım ya da değilim gibi bir şeyi söylemem mümkün değil. Ben, bana verilecek göreve hazırım.”

İl Başkanı Mürsel Alban, verdiği yanıtın ‘biraz politik’ olduğunun söylemesi üzerine salonda gülüşmeler oldu ve herkes bu yanıtın “‘adayım” anlamına geldiğini söyledi ... 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X