Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kutlama-Başarı ziyaretleri sürüyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Kutlama-Başarı ziyaretleri sürüyor
Bu içerik 343 kez okundu.

 

Reşit Özer ve Mustafa Yüksel’in yeniden MİTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlıklarına seçilmeleri sonrasında Oda’ya kutlama-başarı dileme ziyaretleri sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Milas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası ile Denizbank Milas Şubesi yöneticileri MİTSO’yu ziyaret ettiler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgilere göre, ziyaretlere ilişkin ayrıntılar şöyle …

 

“Çok iyi bir okuluz!”

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit İzdaş ve Müdür Yardımcısı Salih Gökbel, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek kutlayıp başarılar dilediler ve okullarında yapılacak olan “Bilim ve Kültür Haftası” etkinliklerine davet ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e okullarıyla ilgili bilgiler veren İzdaş, okullarında Elektrik, Tesisat, Motor, Bilişim ile Denizcilik-Su Ürünleri ve Balıkçılık olmak üzere 5 bölümde toplam 650 öğrencileri olduğunu söyleyip “Okulumuzda eğitim seviyemiz çok iyi durumda. Biz çok iyi bir okuluz. Türkiye’nin en iyi meslek liselerinden biriyiz. İstanbul’dan bile okulumuz öğrencilerine iş teklifleri geliyor. Bu da bizim için gurur verici bir durum. Denizcilik - Su Ürünleri ve Balıkçılık bölümüne yüzde 100 iş garantili öğrenci alıyoruz. Şu anda okulumuzda 64 öğretmen görev yapıyor” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de okul/sanayi işbirliğine her zaman önem verdiklerini belirterek, “Sizleri kutluyorum, çok iyi bir eğitim kurumu olarak çalışmalarınız ve öğrencilerinizin başarısı bizler için de çok sevindirici. Biz de MİTSO olarak okulunuza destek olmak için elimizden geleni, olanaklarımız ölçüsünde yapmak için ne gerekiyorsa yapmak isteriz. Sizin özellikle balıkçılık sektörü için yüzde 100 iş garantili öğrenci yetiştirmeniz yöremiz için çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü Türkiye’nin en büyük balık üretim merkezi Milas. Milas’taki balık üretim tesisleri nitelikli elaman bulmakta zorluk çekiyorlar. Bu bakımdan sizin Denizcilik, Su Ürünleri ve Balıkçılık bölümünüz yöremiz için çok önemli” dedi.

 

Bakkallar ve Bayiler

Odası Yöneticileri

MİTSO’da ...

Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ve ziyaret sırasında hazır bulunan MİTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Eliş ve Hasan Tiryakioğlu’nu kutlayıp başarılar dilediler.

MİTSO yönetiminin örnek bir seçim başarısı gösterdiğini belirten Sabancı, “Çok önemli bir seçim zaferi kazandınız. Bu seçim zaferiniz yıllarca konuşulacak bir başarı. Sizleri kutluyoruz. Geçen dönemde de çok güzel işler yapmıştınız. Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldınız, zeytinyağımızı markalaştırdınız. Milas OSB’yi yoktan var ettiniz. Daha birçok güzel iş başardınız. Yeni dönemde bu yapılanların üstüne daha da koyarak çok daha güzel işler başaracağınıza inanıyoruz ve sizi destekliyoruz. Bu koltuklar hiçbirimize kalıcı değil. Sonuçta bir gün sizler, bizler oturduğumuz koltuklardan gideceğiz. Yaptığımız hizmetler kalacak geriye. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve şahsım adına sizleri kutluyor ve yeni dönemde de başarılar diliyorum” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Yeni dönemde de hep birlikte güzel işler başarmak için çalışacağız. Milas’ta meslek odaları arasındaki işbirliğine ve dayanışmaya büyük önem veriyoruz. Bu anlamda sizlerin de desteğiyle çok daha güzel işler başaracağız. Hep birlikte Milas’a yakışır bir fuar alanı yapmak için çalışacağız” dedi.

 

Denizbank Milas Şubesi

Yöneticileri MİTSO’da …

Denizbank Milas Şube Müdürü İsmet Aloğlu ve bankanın KOBİ Ticari Krediler Yetkilisi Barış Üstündağ, MİTSO Yönetimini ziyaret ederek yeni hizmet döneminde başarılar dilediler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Ejder Üstek, Soner Çamlıbelen ve MİTSO Meclis Üyeleri Reşat Uygun ile Murat Sodra’ya başarılar dileyen Denizbank yöneticileri, yeniden uygulamaya giren “Nefes Kredisi” konusunda yetkilendirilen bankalardan birinin de Denizbank olduğunu belirtip, MİTSO üyelerine 200 bin liraya kadar “Nefes Kredisi” vermeye hazır olduklarını sözlerine eklediler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Aloğlu ve Üstündağ’a teşekkür ederek, yeni dönemde en büyük hedeflerinin OSB’nin altyapısını tamamlayıp hak sahiplerine sanayi parsellerini teslim etmek olduğunu belirterek, “OSB altyapısında artık sona çok yaklaştık. Altyapı çalışmalarının çok büyük bir kısmı tamamlandı. Kalan çalışmaların da ihale koşullarına göre 30 Kasım’da bitmesi gerekiyor. Biz daha önce de bitebileceğini düşünüyoruz. Gelecek yıl OSB arazisinde fabrikaların yapımına başlanacaktır. OSB ile Milas sanayisi ve ekonomisi çok büyük bir atılım yapacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X