Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Güllük’te, aileleriyle balık tuttular

Adem KANKAYNAR -

Güllük’te, aileleriyle balık tuttular
Bu içerik 488 kez okundu.

 

Özel Milas Tek Koleji, Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği (MİLOBDER) ile Milas Belediyesi organizasyonuyla Güllük’te “Ailemle Balık Tutuyorum” adı verilen ‘Balık Şenliği’ düzenlendi…

Etkinliğe Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Mat, İlçe Tarım Müdürü Eşref Arslan, Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Başkanı Burak Toğuç ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Milas Tek Koleji Kurum Müdürü Şevket Aktaş, İYİ Parti Milas İlçe Başkan Vekili Sibel Metin, Özel Milas Tek Koleji öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, Milas Belediyesi Güllük hizmet binası önünde toplanılmasının ardından Etibank koyundaki etkinlik alanına kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, katılımcılara hoş geldiniz diyerek; “Amatör olarak devam eden balıkçılığın bir dernek çatısı altında toplanması çok güzel, ama en güzeli ise bugün bu etkinliğin ailelerle birlikte yapılıyor olması gerçekten çok güzel fikir. Bu etkinlikte emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, hayırlı olsun diyorum. Rastgele” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Özel Milas Tek Koleji Kurum Müdürü Şevket Aktaş, “Üç kuruluşun ortak düşüncesiyle ortaya çıkan bu çalışmada amacımız 23 Nisan öncesi çocuklar, anne, babalarıyla bir arada bir etkinlik geçirsin istedik. Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği önderliğinde yaptığımız etkinlikte, amatör olarak balık avlarken, çevrede yaptığımız zarar ve tahribatın da farkında olarak ona da dikkat çekmek için çocuklarımızı daha duyarlı yetiştirmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Aslında balık tutma isteğimiz ikinci planda. Amacımız, balıklarımızın sayılarını, popülasyonlarını ve türlerini korumak, çocuklarımızı bilinçlendirmek. Etkinliğimiz çevre temizliği ile sonlandırılacak, katılan herkese ve düzenlememizde katkıda bulunan Milas Belediyesi’ne, MİLOBDER’e ve bize bir halk oyunları gösterisi yapacak olan MİFAD ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

MİLOBDER Başkanı Burak Toğuç ise katılımcılara hitaben, “Hoş geldiniz. Herkese rastgele” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından MİFAD Halk Oyunları Ekibinin gösterisi sonrası katılımcı aileler çocuklarıyla birlikte balık tutmaya çalışırken, daha sonra etkinlik çevre temizliği ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X