Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Bir Ömür Saadet Projesi’ sürdürülüyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Bir Ömür Saadet Projesi’ sürdürülüyor
Bu içerik 356 kez okundu.

Milas Belediyesi, hayata geçirdiği ‘Bir Ömür Saadet Projesi’ kapsamında ilçemiz genelinde, evliliklerinde 50. yıllarını dolduran çiftleri ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ‘sosyal belediyecilik’ alanında geliştirdiği “Elden Ele”, “Hoşgeldin Bebek”, “Bir Yastıkta Bir Ömür” gibi önemli projelerden sonra hayata geçirdiği “Bir Ömür Saadet” projesi kapsamında, evliliklerinde 50. yıllarını dolduran yurttaşlarımız evlerinde ziyaret ediliyor ve birlikte geçirdikleri saadet öyküleri dinleniyor.

22 Aralık 2017 tarihinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından Toplantı ve Düğün Salonunda tanıtımı yapılan ‘Bir Ömür Saadet’ projesinin ilk aşamasında, evliliklerinde 50. yılını doldurmuş ailelere birer plaket takdim edilmişti.

Projenin ikinci aşamasında Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Mahalle Muhtarlıkları tarafından tespit edilen, evliliklerinde 50. yıllarını doldurmuş 13 aileyi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ile beraber ziyaret eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaşlı çiftlerin beraber geçirdikleri saadet öykülerini dinledi. Evlerinde ziyaret edilen çiftler, mutlu ve uzun süren evliliklerinin sırrının hoşgörü, sabır, anlayış ve sevgi olduğunu belirttiler.

‘Bir Ömür Saadet Projesi’nin amacının, ilçemiz genelinde evliliklerinde 50 yılı dolduran büyüklerimizi evlerinde ziyaret ederek onların birlikte geçirdikleri saadet öykülerini dinlemek, öğütler almak ve evlilik hazırlığında olan çiftlerle bu öyküleri paylaşmak olduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, büyüklerin arşiv niteliğinde bilgiler aktardığını, Milas’ın geçmişi, sosyal, ekonomik, siyasi yapısı hakkında güzel sohbetlerin ortaya çıktığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X