Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Yöneticileri Ankara’da …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Yöneticileri Ankara’da …
Bu içerik 534 kez okundu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret için Ankara’ya giden Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ü ziyaret ettiler. Özyer ve Öztürk’e Milas için beklentilerini ileten MİTSO Yönetimi, “Milas’a doğalgaz getirilmesini ve modern bir fuar alanı yapılmasını istiyoruz” dediler.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Oda Meclisi üyeleri ile Reşit Özer başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri Muğla Milletvekilleri Özyer ve Öztürk’e Milas için beklenti ve taleplerini anlattılar.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas OSB’de altyapının bitmek üzere olduğunu belirterek, “Kısa sürede OSB’de arsaları hak sahiplerine vereceğiz. İki yıl içinde de fabrikalar yapılacak. Bu nedenle Milas OSB’ye doğalgazın getirilmesini istiyoruz” dedi.

Milas’ta çok başarılı bir şekilde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Yapı, Peyzaj ve Mobilya Fuarının yapılmakta olduğunu anlatan Özer, “Milas’a en kısa sürede modern bir fuar alanı kazandırmak istiyoruz. Eğer Koru Mahallesindeki Süt Birliği’nin önündeki arazinin fuar alanı için tahsisini sağlayabilirsek en kısa sürede Milas’a modern bir fuar alanı kazandırabiliriz. Bu nedenle sizden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Milas halılarının coğrafi işaret haklarının, özelleştirme sürecindeki Sümer Holding’den MİTSO’ya bedelsiz olarak devrini istediklerini de dile getiren Reşit Özer, “Bu konuda TOBB Başkanımız da Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal ile görüştü ve bizim de Sayın Bakan ile görüşmemizi sağladı. Sayın Bakan da coğrafi işaret haklarının MİTSO’ya bedelsiz olarak devri için Sümer Holding’e ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığına talimat verdi. Bu konuda sizin de yardımcı olmanızı talep ediyoruz” dedi.

Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, MİTSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek yeni dönemde de MİTSO’ya başarılar dilediler.

 

MİTSO Yöneticileri ve Meclis Üyeleri Anıtkabir’de …

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın 5 Nisan seçimlerinin ardından yeniden şekillenen Yönet Kurulu ve Meclisi, Ankara’da, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktılar. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Oda Meclisi Üyeleri Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret ederek Atamızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulundular.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Anıtkabir ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, “TOBB’nin geleneklerine göre genel kurullarını yapan Odaların yeni yönetimleri, TOBB başkanını ziyaret ederler. Biz de seçimlerimizin ardından yapmayı planladığımız Ankara ziyaretimizde, ilk önce Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürkümüzü ziyaret ettik. MİTSO Meclisi ve Yönetimi olarak Atamızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunduk. O’nun ilkeleri doğrultusunda yılmadan, yorulmadan yürüyeceğimize bir kez daha söz verdik” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X