Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Doğu Perinçek’in adaylığı için imza kampanyası başlatıldı

Adem KANKAYNAR -

Doğu Perinçek’in adaylığı için imza kampanyası başlatıldı
Bu içerik 613 kez okundu.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylar ortaya çıkmaya başlarken, Vatan Partisi de Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkanı Doğu Perinçek’i gösterdi. Ancak Doğu Perinçek’in aday olabilmesi için 100 bin imza gerekiyor. Bu nedenle Vatan Partililer yurdun dört bir tarafında imza kampanyası başlattılar.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de Vatan Partililer imza kampanyasıyla Genel Başkanları Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için Milas Şehir Parkı’nda çalışma başlattılar.

Vatan Partisi Milas İlçe Başkanı Gülabi Demir, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada:

“Türkiye olağanüstü süreçlerden geçiyor. Amerika ile cephe cepheye gelen Türkiye, siyasi olarak da çalkantılı bir dönemdedir. Önce erken seçim kararı ile cumhurbaşkanlığı seçimi gündeme oturdu, ardından adaylıklar için gerekli 100 bin imzanın ise nasıl toplanacağı ve nereye teslim edileceği tartışıldı. Sonuç olarak Türkiye’nin toprak bütünlüğü, üretim ekonomisi, komşularla işbirliği gibi hiçbir konuda programa ve çözüme sahip olmayan partililer Türk milletini mahkûm etmeye kalktılar.

 

“Sistem partileri çözüm üretmiyor”

100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı göstermek için seçim kurallarına doğrudan gidilmesi gerektiği açıklamaları hem hayatın doğal akışına aykırıydı, hem de seçme ve seçilme hakkına engel olmaktı. Bu karara tepki göstermeyi değil, memnuniyeti tercih eden muhalefet, 15 milletvekili olayı ile şov yapmıştır. Ancak bu şov bir çözüm değildir. Programsız ve sadece ‘AKP gitsin ne olursa olsun’ düşüncesi ile Türkiye çözüme kavuşamaz. Milyon imza toplarım diyerek, kirli milletvekilliği pazarlığı yapıp milleti harekete geçirmekten kaçınanlar büyük krizleri yönetemezler. Krizi yönetecek olan Vatan Partisi’nin de önünü kapamak için uğraş içindedirler. Çünkü 100 bin imza alarak aday gösterecek Vatan Partisi’ne 100 bin imzayı 5 gün içinde kişilerin bireysel başvurularıyla YSK’ya yapmaları istenmektedir. Hiçbir siyasi parti karşı çıkmamaktadır çünkü dertleri demokratik bir seçim değil kendi koltuklarıdır.

 

“Vatan Partisi hazırdır”

İktidar baskısı, YSK hileleri, kirli pazarlık yapan muhalefet, siyasal hakların kullanılmasının engellendiği ve hile-hurda ile hukuksuz bir seçim demek sistemin iflas ettiğinin ilanıdır. Silivri kapılarına dayanıp nasıl Ergenekon kumpasını çökerttiysek, bu seçim kumpasını da yerle bir edeceğiz. Halkımıza sesleniyoruz, AKP hükümeti gidecektir, Atlantik Sistemi çökmüş, onun tüm temsilcileri de onunla beraber çökecektir. Milletimizin zerre kadar şüphesi olmasın. Ne hukuksuz seçim kararları, ne ittifakları, ne de kirli oyunları çürümüş, çözümsüz iktidar ve muhalefeti kurtaramayacaktır. 100 bin değil bir milyon imza isteseler, 5 gün değil bir gün değil Vatan Partisi’nin ve Türkiye’nin önünü tıkayamayacaklardır.

Bugün Türkiye’nin önünü açacak programa sadece Vatan Partisi sahiptir. Türkiye’nin sorunlarının çözümlerini 5 maddede topladık ve açıkladık.

1)Terörle mücadele ve ülkede huzur. 2)Üretim ekonomisine geçiş. 3)Komşularla işbirliği ve toprak bütünlüğümüzün güvenceye alınması. 4)Laiklik ve eğitim sisteminin buna göre yeniden düzenlenmesi. 5)Avrasya’daki onurlu yerimizi almak.

Kavga ile değil, çözümle geliyoruz. Vatan Partisi ve kadroları Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. Daha iktidar olmadan Türkiye’ye dayatılan Ermeni Soykırımı yalanını yerle bir etmiş, dünyanın gündeminden kaldırmıştır. Bakın dün 24 Nisan Ermeni Soykırımı diye adlandırılmaya çalışılan yalanın sözde yıldönümüydü. Geçmiş yıllarda olduğu gibi hiçbir batılı devlet yoğun olarak gündemine alamadı, meclislerinde anamadı. Vatan Partisi’nin zaferiyle oldu bu.

Vatan Partisi daha iktidar olmadan FETÖ’yü ifşa ederek ordumuza ve vatanseverlere kurulan kumpası yerle yeksan etmiş, Silivri duvarlarını yıkmıştır. 15 Temmuz’da siyasi parti liderleri saklanırken halkın karşısına çıkmış ve Amerikancı darbeye karşı halkımızı uyarmış ve kadroları sokaklarda darbeye karşı direnmiş bir partidir. O yüzden Vatan Partisi Türkiye’yi yönetecek, sorunlarını çözecek güce, birikime ve kadrolara sahiptir.

 

“İmza çalışmamıza başlıyoruz”

Şimdi bugün burada halkımıza, geleceğine ve vatanına sahip çıkmak için seçenek sunuyor, Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perincek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza masamızı açıyoruz. Tüm halkımızı seçme haklarının gasp edilmesine müsaade etmemek ve demokrasiye sahip çıkmak adına imza atmaya ve Doğu Perinçek’in de seçimlerde yarışmasına katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Şu ana kadar Türkiye genelinde 70 bin imza topladık ve toplamaya devam ediyoruz. YSK’nın dayattığı huzursuzluğa, 5 günlük süre açıklamasına boyun eğmiyor ve kalan 30 bin imzayı da kısa sürede toplayacağımızı biliyoruz. Çünkü biz halkımıza güveniyoruz! Sistem partileri bilsinler ki, Vatan Partisi’nin dönemi gelmiştir ve Türkiye’yi yönetmeye hazırdır” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X