Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Doğaya olan sevgilerini resimlerle anlattılar

Hüseyin AÇAR -

Doğaya olan sevgilerini resimlerle anlattılar
Bu içerik 615 kez okundu.

Dün, ilçemiz Kayadere mahallesindeki ‘Ayşe Deliismail Çiftliği’nde güzel bir etkinlik vardı.

İlçemizdeki 3 okuldan 50 öğrenci, Ayşe Deliismail Çiftliği’nin misafiri olarak, burada, resimle doğa arasındaki ilişkiyi anlatan resimler yaptılar.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projesi kapsamında gerçekleştirilen ve Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel İş ve Uygulama Okulu, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Sınıf ve Çamköy İlkokulu Öğrencilerini bir araya getiren resim etkinliğine Ayşe Deliismail Çitliği Sahibi Zeynep Durmay ve kızı Serin Durmay ev sahipliği yaptılar.

Milas Kaymakamı Eren Aslan ve Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava’nın da katıldıkları etkinlikte bir araya gelen öğrenciler, önce fırçalarını ve boyalarını kullanarak doğaya olan sevgilerini çizdiler.

Resim çizme etkinliği sonrasında çiftliği gezen öğrenciler, çiftlikteki atlara da binerek vakit geçirdiler. Resim etkinliği sonrasında ev sahibi Zeynep Durmay tarafından öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

26 Nisan Perşembe günü Milas Kayadere Mahallesindeki Ayşe Deliismail Çiftliğinde gerçekleşen Resim Etkinliği ile ilgili olarak bir açıklama yapan çiftlik sahibi Zeynep Durmay, öğrenciler tarafından yapılan resimlerin İstanbul’da bir resim sergisinde satışa sunulacağını ve buradan elde edilen gelirin zihinsel engelliler kurumuna aktarılacağını söyleyerek, “Bugün burada çocuklarımızla buluşmanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X