Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bilgi Taşkıran, CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bilgi Taşkıran, CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu
Bu içerik 2826 kez okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü’nde Okutman, aynı zamanda Eğitim Sen Şube Yöneticisi ve Menteşe Kent Konseyi Başkanı Bilgi Taşkıran, CHP’den milletvekili adayı olmak için, üniversitedeki görevi ile Kent Konseyi Başkanlığı’ndan istifa etti.

Üniversitedeki tez konusu olan “Sosyal, Siyasal ve Ekonomik Yönüyle Milas 1923 - 1960” adlı eseri, Milas Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayınlanan Bilgi Taşkıran, 1975 Muğla doğumlu, evli ve bir çocuk babası.

Bilgi Taşkıran, adaylığını açıkladığı basın bülteninde, “Ülkemiz iç siyasette, dış politikada ve ekonomi alanında sıkışmış durumdadır. Kutuplaştırma ve gerilim siyaseti ile beslenen bu anlayış demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesini zayıflatmaktadır.Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine geri dönülmesi, mevcut sorunların aşılması için zorunludur. Bu dönemde, ihtiyacımız olan laik, demokratik, çağdaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerleri ve Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilke ve hedefleri doğrultusunda; birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, kavganın ve ayrışmanın değil, barışın, adaletin ve özgürlüğün yaşandığı güzel günlere ulaşmak için omuz omuza mücadele etmektir” dedi.

“Örgütümüzün takdirine güvenerek, ülkemizin geleceği ve çocuklarımız için vereceğimiz mücadeleyi sürdürmek için, eşit, özgür, laik ve demokratik bir Türkiye yolunda mücadelemi sürdürmek için, 24 Haziran 2018’de yapılacak genel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Aday Adayı olduğumu bilgilerinize saygıyla sunarım. Bu kapsamda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yürütmekte olduğum öğretim görevliliğinden ve Menteşe Kent Konseyi Başkanlığından ayrılıyorum” diyen Taşkıran, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hemen belirtmeliyim ki, bu karar birkaç günde alınmış bir karar değil, 1 yılı aşkın bir sürenin sonunda olgunlaşan bir karardır. Birlikte mücadelenin önemine inanarak partili, partisiz birçok insandan hep olumlu, sıcak, teşvik edici mesajlar aldım.Görüştüğüm partimizin her kademesinden uzun yıllardır tanıştığım partililerim, mücadele arkadaşlarım, ve dostlarım bu kararın alınmasında en büyük etkenlerdir. Ve bu karar hiçbir kişisel hesap, hırs ve ihtiras içermemektedir, gelecekte de içermeyecektir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X