Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Hisarcıklıoğlu ve Ağbal’ı ziyaret

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Hisarcıklıoğlu ve Ağbal’ı ziyaret
Bu içerik 515 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda 5 Nisan’da başlayan seçim sürecinin ardından oluşan yeni Oda Meclisi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaret ettiler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgilere göre, ziyaretlerin ayrıntıları şöyle …

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret …

MİTSO’nun Mustafa Yüksel başkanlığındaki Meclis Üyeleri ile Reşit Özer başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiler.Ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na MİTSO’nun beklenti ve taleplerini içeren bir rapor sunuldu.

Raporda, TOBB tarafından Milas’a bir okul binası yaptırılması, Milas OSB’ye doğalgaz getirilmesi, açık deniz balıkçıları için uygun bir yere lojistik destek iskelesi yapılması, Uzunyuva Arkelojik Alanı ve Hekatomnos Anıtmezarı’nın bir an önce ziyarete açılması, zeytinyağının iç tüketiminin arttırılması, balıkta KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesi, Milas halılarının coğrafi işaret haklarının Sümer Holding’ten MİTSO’ya ücretsiz olarak devri gibi talepler ve öneriler yer aldı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “İkinci dönem yönetim kurulu başkanlığı yapmaktayız. Görmüş olduğunuz gibi tüm Meclis üyelerimizle beraber size desteklerimizi belirtmek için buradayız.Geçen dönemde olduğu gibi yine sizin önderliğinizde bu dönemde de birçok işi başarmak, birçok projemizi gerçekleştirmek istiyoruz.Her zaman sizin yanınızdayız ve sizi destekliyoruz” dedi.

Hisarcıklıoğlu ise, MİTSO heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, Reşit Özer’in sunduğu raporda yer alan talepler ve önerileri değerlendireceklerini söyledi ve MİTSO heyetinin destek mesajına teşekkür etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, ziyaret sırasında MİTSO adına TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bir Milas halısı armağan ettiler.

 

Maliye Bakanlığı ziyareti ...

MİTSO yönetimi, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret için gittiği Ankara’da, TOBB Başkanının özel girişimi ile T. C. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı da ziyaret ederek Milas halılarının coğrafi işaretinin Sümer Holding’den devralınmasıyla ilgili talebini iletti. Maliye Bakanı Ağbal, ziyaret sırasında Özelleştirme İdaresi Başkanlığını telefonla arayarak, Milas Halılarının Coğrafi İşaret haklarının en kısa sürede bedelsiz olarak MİTSO’ya devredilmesi talimatını verdi. Ziyarete, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş da katıldı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a MİTSO olarak Milas halılarının coğrafi işaret haklarını, tasfiye sürecindeki Sümer Holding’ten bedelsiz olarak talep ettiklerini, ancak aradan geçen uzun süreye rağmen devir işleminin bir türlü sonuçlandırılamadığını anlatarak “Biz Milas’ta geleneksel el halıcılığımızı yeniden canlandırmak istiyoruz. Bir kültür mirası olan halıcılığımızı yaşatmak istiyoruz.Bu nedenle coğrafi işaret haklarını tasfiye sürecindeki Sümer Holding’ten devralmak için başvurumuz yaptık.Bu konuda sizden destek talep ediyoruz” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, konuyu Sümer Holding A. Ş. Genel Müdürü Mehmet Şükrü Doğan’dan da dinledikten sonra Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığını telefonla arayarak Milas halılarının coğrafi işaret haklarının MİTSO’ya bedelsiz olarak devredilmesi talimatını verdi.

Bakan Ağbal, telefonda Özelleştirme İdaresi yetkililerine, “Milas halılarının coğrafi işaret hakları en kısa sürede MİTSO’ya bedelsiz olarak devredilsin” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Bakan Naci Ağbal’a, Milas heyetine ve Milas halılarının coğrafi işaret haklarının bedelsiz olarak Odaya devri için gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek kendisini Milas’a davet etti. Milas’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinden söz eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Sizi Milasımızda ağırlamak, misafir etmek bize onur verir” dedi.

Daha sonra MİTSO Yönetim ve Meclis üyeleri, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a, ziyaretin anısına Ada Milas desenli bir de Milas halısı hediye ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X