Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muhtarlar Toplantısı yapıldı

Adem KANKAYNAR -

Muhtarlar Toplantısı yapıldı
Bu içerik 472 kez okundu.

Son bir yıldır, Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında ve ilçemizdeki tüm resmi kurum yöneticilerinin katılımıyla düzenli olarak yapılmakta olan muhtarlar toplantılarına bir yenisi daha eklendi.Yapılan toplantıda, bir yandan kurumlar arası işbirliğinin ilçemize sağladığı katkılara değinilirken, diğer yandan muhtarların kendi mahallelerindeki sorunlar dinlendi.

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yanı sıra; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan başta olmak üzere diğer ilgili daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Kaymakam Arslan, bugüne kadar kendisine iletilen birçok sorunun çözüme kavuşturulduğunu, bazılarının ise ilgili birimlere haber verildiğini ve çözümü için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Bu noktada kurumlar arası diyalogun gelişmesinin çözüm sürecini hızlandırdığını belirten Arslan, “Bu diyalog, kurumlarımız arasındaki işbirliği, bundan sonra da artarak devam edecek. Eğer bizlere iletilen sorunlar çözüme kavuşmuyorsa, o zaman yapılan bu toplantıların da bir anlamı yoktur.Hiç birimizin elinde bir sihirli değnek yok.Yani bir dokunuşla tüm sorunları çözme şansımız maalesef yok ancak her şeye rağmen, aktarılan sorunların aciliyet sırasına göre çözümü için uğraşıyoruz.Gerek belediyemiz, gerekse devletin ilgili kurumları, bütçe ve personel imkânlarını zorlayarak hizmeti mahallelerinize ulaştırmaya çalışıyor.Bu noktada sizlerin de bulunduğu bölgede kendi imkânlarınızla çözülecek sorunları çözmenizi istiyoruz” dedi.

Son bir yıldır rutin olarak devam eden, bununla birlikte mahallelerde yapılan toplantıların ardından şikâyetlerin azaldığını söyleyen Milas Kaymakamı Eren Arslan, yaklaşan yaz ayları nedeniyle, muhtarlardan kendi mahallelerinde orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmalarını isteyerek, “Yanan sadece ormanlarımız değildir. Yanan; milli servetimiz, doğal güzelliklerimiz, oksijen kaynaklarımızdır.Sizlerden bu konuya gereken hassasiyeti göstermenizi, mahalle sakinlerinize her fırsatta bu konuyu hatırlatmanızı istiyorum” dedi.

Toplantıya katılan muhtarlar ise kendi mahallelerindeki sorunları aktarırken, öne çıkan istekler arasında, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle mahallelerdeki camilere imam atanması konusu vardı.

Avşar Muhtarı İsmail Kop, bulundukları bölgede madencilerin dinamit patlatmaları nedeniyle evlerde hasarların oluştuğunu, önceden şirketlerin patlatma öncesinde haber verdiğini ancak son zamanlarda habersiz yaptıklarını belirterek, çözüm için yardım istedi.

Meşelik Mahalle Muhtarı Tahir Saylak ise, mahalledeki okulda öğretmen açığının bulunduğunu ve eksikliğin öğretmen atamasıyla giderilmesini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X