Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milas Halılarının Coğrafi İşaretinin devri için bir engel kalmadı”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Milas Halılarının Coğrafi İşaretinin devri için bir engel kalmadı”
Bu içerik 424 kez okundu.

Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret etti. AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ve Milletvekilinin Danışmanı Mustafa Turhan ile birlikte MİTSO’ya gelen Öztürk, Milas halılarının coğrafi işaretinin Sümer Holding’den MİTSO’ya devri için bir engelin kalmadığını söyledi.

MİTSO Meclis Üyelerinin üç gün önce Ankara’da Maliye Bakın Naci Ağbal ile yaptığı görüşmeye değinen Nihat Öztürk, “Biz de Sayın Maliye Bakanımıza coğrafi işaretin MİTSO’ya devri konusunda olumlu görüş bildirdik. Sayın Bakan da devir konusunda gerekli talimatı verdi. Artık devir konusunda bir engel kalmadı” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyareti nedeniyle Nihat Öztürk’e teşekkür ederek, “Milas halılarını yeniden dünyaya tanıtmak istiyoruz. Kalitesini ve renk, desen özelliklerini koruyarak bu değerli el sanatımızı yaşatmak istiyoruz. Coğrafi işaret bunun bir ilk adımı olacak.Sonrasında yapacağımız çalışmalarla yöremizde halıcılığı yeniden canlandırmak istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X