Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’nun Nisan ayı Meclis toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’nun Nisan ayı Meclis toplantısı yapıldı
Bu içerik 423 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO) Nisan ayı olağan meclis toplantısında komisyonlara üye seçimleri yapıldı.Meclis toplantısında konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Meclis üyelerini İzmir’de 9 / 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarına davet etti.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO’da yeni dönemin ikinci olağan Meclis toplantısı yapıldı.Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda komisyon üyeliklerine seçimler yapıldı. Buna göre MİTSO’nun OSB komisyonuna Mustafa Yüksel, Reşit Özer, Soner Çamlıbelen, Hasan Tiryaki ve Reşat Uygun seçilirken, bu komisyonun yedek üyeliklerine ise Uğur Bıçakçı, İlgin Göktepe, Özcan Gül, Koray Türkoğlu ve Ferudun Bakçek seçildiler.

MİTSO’nun Hesapları İnceleme Komisyonuna ise Koray Türkoğlu, Uğur Bıçakçı, Kemal Necipoğlu, İlgin Göktepe ile Hakkı Ayakdaş seçildiler. Bu komisyonun yedek üyeliklerine ise Özer Topuz, Hayati Çorbacı, Emin Zeki Helvacıoğlu, Reşat Uygun ve Gökhan Uçar seçildiler.

Meclis Oturumunda ayrıca Hakem Heyeti ve Bilirkişi Heyetlerine de üye seçimleri yapıldı.

MİTSO Meclis gündeminin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Meclis Üyesi Reşat Uygun, Milas yöresinde süt üreticiliğinin yaygınlaştığını belirterek, inek gübresinden biyogaz elde edilebileceğini, bu süreçte ortaya çıkan buhar ile seracılık yapılabileceğini, biyogaz üretimi sonrasında kalan atıkların ise yine gübre olarak değerlendirilebileceğini belirterek, MİTSO’nun biyogaz üretim sürecine öncülük yapmasını önerdi.

Meclis Üyesi Uğur Bıçakçı, komisyonlarda görev alan arkadaşlarına başarılar dileyerek, Milas için yapılacak iyi işlere katkıda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Meclis Üyesi Gökhan Uçar da konuşmasında çeşitli yerlere konulacak renkli atık kutularıyla Milas’ta atıkların kaynağında ayrılarak geri dönüşüme gönderilebileceğini belirterek bu konuda MİTSO’nun öncülük yapabileceğini ifade etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de konuşmasında, son bir ayda yaşanan Oda faaliyetlerini anlatarak MİTSO Meclis üyelerini 9 Mayıs’ta İzmir’de 9 - 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarına davet etti.

MİTSO’nun fuarda 120 metrekarelik bir stant açacağını dile getiren Özer, 9 Mayıs’ta MİTSO standında bir kokteyl düzenleneceğini söyleyip “Milas’tan İzmir’deki fuara iki otobüs kaldıracağız. Tüm meclis üyelerimizi 9 Mayıs’taki kokteylimize davet ediyoruz” dedi.

Oturumda başka söz almak isteyen olmayınca oturum, Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından kapatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X