Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İYİ Parti’de ilk istişare toplantısı yapıldı

Adem KANKAYNAR -

İYİ Parti’de ilk istişare toplantısı yapıldı
Bu içerik 855 kez okundu.

24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı ilk istişare toplantısını yapı.

Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonu’nda gerçekleşen ilk istişare toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, ‘tabanı olmayan partilerin, tavanı olmaz! Tabanın sesine kulak vermeyenlerin iktidar olma şansları da yok’ diyerek başladığı konuşmasının büyük bir bölümünde, İYİ Parti’nin neden kurulduğunu, milletin kısa sürede partiye neden bu kadar teveccüh gösterdiğini anlatarak, “Yıllardır bu ülkeyi yönetenler ya da yönetmeye aday olanlar; dini bir siyasi partinin tekelinde, Atatürk’ü, cumhuriyeti bir başka parti kendi tekelinde, milliyetçiliği de bir başkası sahiplendi. Ne yazık ki yıllardır yaratılmaya çalışan bu algı da milletimizde ayrıştırma, birbirinden kopma, birlik ve beraberliğin bozulmasına neden oldu. Bakınız 24 Haziran’da bir seçim yapılacak. 1923’ten bu yana, özellikle de çok partili siyasi hayata geçtiğimiz 1946’dan bu yana bu ülke, birçok seçim görmüştür. Fakat böylesini hiç görmedi. Daha seçim kararı alınmadan bu ülkede her şeyin yolunda olduğunu, seçimlerin zamanında yapılacağını, erken seçim isteyenlerin ise ‘hain’ olduğunu söyleyenler, bir anda çark etti.  Dünya siyasetinde eşi benzeri görülmeyen bir üslupla iktidar partisi, başta ana muhalefet partisi olmak üzere karşısında kim varsa söylenmedik söz bırakmadı. Ne oldu bizim siyasi ahlakımıza? Hani siyasi nezaket? Hani hepimizin ortak paydası bu ülke, bu milletti?  Yukarıdaki bu üslup, ister istemez tabana da yansıyor. Birilerini ötekileştirerek, aşağılayarak siyasi başarıyı yakalayacaklarını sananlar, büyük bir yanılgı içerisindeler. Çünkü artık bu ülkenin, bu ülkede yaşayan her insanın huzura, barışa ihtiyacı var.

İşte bu ve buna benzer birçok nedenden dolayı İYİ Parti’nin kurulma ihtiyacı doğmuştur. Bu partinin kurulmasını milletimiz istemiştir. Kurulduğumuz günden bu yana her fırsatta diyoruz; biz ne sağcı, ne solcuyuz. Kimseyi ayrıştırmadan, ortak paydamız; Türkiye Cumhuriyeti, hukukun üstünlüğü, demokrasimiz, bayrağımız ve Atatürk’tür. ‘Ne Mutlu Türküm’ diyen herkes bu çatı altında toplanabilir. Biz, İYİ parti kadroları olarak tek başımıza değil, birlikte yönetmeye talibiz. Bu nedenle tabanın sesine önem veriyoruz.

Bugün burada biz sizlerden ne beklediğimizi, siz de bizlerden ne bekliyorsanız konuşacağız, fikir alışverişinde bulunacağız. Bizim inandığımız demokrasi budur” diyerek, salondakilerden, 24 Haziran seçimlerine nasıl hazırlanılması halinde başarılı olunacağı konusunda açıkça fikir beyanında bulunmalarını istedi.

Hazırlanan video gösteriminin ardından Parti Sekreteri Pembe Sarı tarafından, bugüne kadar yapılan çalışmalar aktarılırken, partiye katılan yaklaşık 30 kişilik gruba rozetleri takıldı. Rozet takma merasiminin sonunda ise İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı’nın Eşi Güler Çayırlı sahneye davet edildi ve onun rozetini de Mehmet Çayırlı taktı.

Düzenlenen ilk istişare toplantısının daha sonraki bölümünde saha çalışmalarında, sandık başında ve parti müşahidi olarak görev almak isteyenler tespit edildi.

İstişare toplantısının son bölümünde ise salondakiler, seçim çalışmalarında genel merkezden gelecek programın yanı sıra yerel konuların da öne çıkarılmasını önerdiler.

 

Milletvekili Aday Adayı Metin’e büyük ilgi

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı tarafından ilk kez düzenlenen istişare toplantısına, kısa bir süre önce ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek, Muğla milletvekili aday adaylığını açıklayan Sibel Metin de katıldı. Toplantının ortasına doğru salona giren vekil aday adayı Metin, sloganlarla ve dakikalarca ayakta alkışlanarak karşılandı. Salondaki herkesle tek tek tokalaşan Sibel Metin, kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Metin; “Hiçbir makam, hiçbir mevki benim için Muğla’ya, Muğlalı hemşehrilerime hizmet etmekten daha değerli değildir. Muğla, her şeyi ile çok özel bir şehir, ancak bugüne kadar hak ettiği hizmeti alamamış bir kent olarak karşımızda…  Bu bir kader olamaz! Eğer bu durum Muğla’nın kaderi ise biz bu kaderi değiştirmeye talibiz. Bunu da tek başımıza değil, birlikte el ele vererek başaracağız” diyerek, bütün Muğlalılardan destek istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X