Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla’nın Zeytinyağları 15 Ödül kazandı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Muğla’nın Zeytinyağları 15 Ödül kazandı
Bu içerik 421 kez okundu.

Gaziantep’te düzenlenen Ulusal Zeytinyağı Oskarları ödül törenine damgasını vuran Muğlalı zeytinyağı üreticileri, destek ve katkıları için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

20 - 21 Nisan 2018 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenen Ulusal Zeytinyağı Oskarları ödül töreninde Muğla zeytinyağları, toplamda 15 Premium, Altın, Gümüş ve Bronz madalya ödülü kazandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait bahçelerden elde edilen zeytinyağı da Gaziantep’ten altın madalya ile döndü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla genelinde yaptığı tarımsal çalışmaların, hayata geçirdiği başarılı projelerin meyvelerini toplamaya, olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor.

Muğla Ticaret Borsası binası içinde Zeytindostu Derneği ile Türkiye’nin en kapsamlı Duyusal Analiz Laboratuvarı’nı kuran, zeytinyağı üreticilerine Halkalı Leke hastalığıyla mücadele ve  Zeytinyağı elde edilmesi konularında eğitimler veren Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın önemli gelir kaynaklarından biri olan zeytin ve zeytinyağı konularında yaptığı çalışmaların sonuçlarını 20 - 21 Nisan’da Gaziantep’te düzenlenen Ulusal Zeytinyağı Oskarları ödül töreninde Muğla’nın 15 üreticisinin ödül almasıyla tescilledi.

Gaziantep’te ödül alan üreticiler Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ederek katkıları, destekleri için teşekkür ettiler.

 

“Bu başarı, Büyükşehir’in büyük

katkıları ile sağlandı”

Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Totoş, Muğla’nın zeytinyağında kısa sürede bu başarıyı elde etmesinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün destekleri ve vizyonun çok önemli olduğunu söyledi ve Başkan Gürün’e zeytinyağına verdiği önem, Duyusal Analiz Laboratuvarı, eğitimler gibi hizmetleri için teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin en kapsamlı Duyusal Analiz Laboratuvarı’nı kurduğunu hatırlatan Atilla Totoş bu laboratuvara gelerek tadım yapan jürinin de Muğla’daki gelişmelere hayran kaldığını söyledi. Gaziantep’ten ödülle dönen Muğlalı üreticiler de senelerdir zeytin, zeytinyağı ürettiklerini, doğru yönlendirmeler, hizmetler, eğitimler sayesinde Muğla’nın zeytinyağını uluslararası düzeyde tanıtabileceklerine artık inandıklarını belirttiler.

 

Başkan Gürün: “Ektiğimiz hizmet

tohumlarının meyvelerini topluyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın zeytinyağlarının Gaziantep’te düzenlenen Ulusal Zeytinyağı Oskarları ödül töreninde 15 ödül almasının rastlantı olmadığını, eşsiz bir coğrafyaya, zengin toprak yapısına ve kaliteli ürünlere sahip olduklarını, doğru yönlendirmeler, eğitim ve birliktelik sayesinde daha birçok başarıya imza atacaklarını belirterek, “Muğla, sanıldığının aksine sadece turizm kenti değil aynı zamanda bereketli toprakları ile ülkemiz için önemli bir tarım kenti. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğlamızda üreten köylümüzün kazanması, toprağını değil ürününü satması için tarıma büyük önem veriyoruz. Tarım laboratuvarlarından, alım garantili üretime, tohum, yem bitkisi desteğinden, katma değeri yüksek ürünlere, mera projesinden sulama kanallarına kadar Muğla’da üreten köylümüzün yanındayız. Muğlamızda altın değerinde ürünümüz, zeytin ve zeytinyağı için yaptığımız çalışmalar ‘Ulusal Zeytinyağı Oskarları’nda elde ettiği başarı ile meyvelerini verdi. Muğlamızın zeytinyağı, içerdiği özellikleri, kalitesi ile bir dünya markası olacak. Muğlamızı Gaziantep’te başarı ile temsil eden üreticilerimizin emeklerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Değerlendirmeler, Büyükşehir Duyusal

Analiz Laboratuvarı’nda yapıldı

5 - 7 Nisan 2018 tarihleri arasında, 104 zeytinyağı müracaatının yapıldığı 11. Ulusal Natural Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması için jüri değerlendirmeleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Duyusal Analiz Laboratuvarında yapıldı. Farklı bölgelerden 22 jüri heyetinin katılımı ile Türkiye’nin yağları değerlendirildi.

Ulusal Zeytinyağı Oskarları olarak bilinen 11. Ulusal Natural Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması kapsamında Jüri; Premium, Altın, Gümüş ve Bronz madalya ödülüne hak kazanan zeytinyağları belirlendi.

20 - 21 Nisan 2018 tarihinde Gaziantep‘te düzenlenen Ulusal Zeytinyağı Oskarları ödül töreninde Muğla’da tadılan yağların 15 tanesi ödül aldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait Menteşe ve Yatağan bölgesi bahçelerinden toplanan zeytinlerimizden elde edilen Memecik Zeytinyağı da Altın Madalya ödülüne layık görüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X