Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milas Zeytinyağı için AB’ye yapmış olduğunuz başvuru son derece önemli”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Milas Zeytinyağı için AB’ye yapmış olduğunuz başvuru son derece önemli”
Bu içerik 439 kez okundu.

Aydın Ticaret Odası’ndan Milas Ticaret ve Sanayi Odası’na Avrupa Birliği’nden Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınması için destek geldi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Başkan Yardımcısı Ergün Evran ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sertuğ Yakan, Milas zeytinyağına AB’den coğrafi işaret patenti alınması için yapılan başvurunun son derece yerinde bir girişim olduğunu belirterek başarılar dilediler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, bugüne kadar AB’den coğrafi işaret patenti alınmış Türkiye’den üç ürün olduğunu belirterek, “Bugüne kadar Malatya Kayısısı ve Gaziantep Baklavasının yanısıra biz de Aydın İncirimize AB’den coğrafi işaret almayı başardık. Sizin de Milas Zeytinyağı için AB’ye yapmış olduğunuz başvuru son derece önemli. Uluslararası pazarlarda markalaşma ve ürün tanıtımı için coğrafi işaretler büyük bir önem taşıyor” dedi.

MİTSO Meclis Üyesi Koray Türkoğlu ve Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu ile birlikte Aydın Ticaret Odası Yönetimini ağırlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, ziyaretleri nedeniyle Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülgen ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarına teşekkür ederek, “Türkiye’den AB’ye coğrafi işaret almak üzere başvurmuş ilk ve tek zeytinyağı Milas Zeytinyağı. Milas zeytinyağımıza coğrafi işaret alabilmek için işlemler sürüyor. Kısa sürede işlemlerin sonuçlanacağını umuyoruz. Milas zeytinyağının adını Türkiye’ye tanıttığımız gibi AB’ye de tanıtmak için çalışıyoruz” dedi.

Bugüne dek sadece Malatya Kayısısı, Gazianten Baklavası ve Aydın İnciri Avrupa Birliği’nden Coğrafi İşaret almayı başarmıştı.

AB’ye coğrafi işaret almak üzere başvuruda bulunulan ilk ve tek zeytinyağı Milas Zeytinyağı olurken, Milas zeytinyağının yanısıra AB’den coğrafi işaret almak üzere; sırada Afyon ve Kayseri Pastırması, Afyon ve Kayseri Sucuğu, Kayseri Mantısı, İnegöl Köftesi, Bayramiç Beyazı, Aydın Kestanesi ve Taşköprü Sarımsağı da var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X