Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİŞTİ “Zamazingo” ile büyük alkış aldı

ÖNDER Haber /Adem KANKAYNAR -

MİŞTİ “Zamazingo” ile büyük alkış aldı
Bu içerik 548 kez okundu.

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun önceki akşam sahnelemeye başladığı, dün akşam da sahnelenen ve bu akşam son kez sahnelenecek olan Aziz Nesin’in ‘Zamazingo’ adlı oyunu yurttaşların büyük beğenisini kazandı. Tiyatro severlerin büyük ilgi gösterdiği oyun boyunca gencinden yaşlısına birçok vatandaş oyunu alkışlarla izledi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda 2 Mayıs akşamı saat 21:00’da ilk kez sahnelenen oyunu Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Meclis üyeleri Enver Tuna, Murat Yazar ve Şeref Çağırkan ile birlikte kalabalık bir yurttaş topluluğu izledi.

Yönetmenliğini Necati Eser’in yaptığı oyunda Mustafa Ali Demirci, Hüseyin Yorulmaz, Nihal Alparslan, Hatice Aydoğdu, Ali İhsan Yavaş, Zafer Gezer ve Cemal Uysal rol alıyor.

Aziz Nesin’in öykü, köşe yazıları ve şiirlerinden oyunlaştırılan ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, politik ve sosyal ‘durum’a mizahi bir dille yaklaşan oyun, salonu dolduran tiyatroseverlerce ayakta alkışlandı.

Oyunun müzikleri Yunus Altun tarafından yapılırken, Kareografide Müzeyyen Mete, Ses Işık masasında Mehmet Kaya, vokallerde ise Hanife Turhan ve Emre Sözen görev aldılar.

Oyun sonunda Yönetmen Necati Eser’e çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, “1990 yılında MİŞTİ’nin temellerinin atılmasında katkıları olan Olcay Akdeniz’e, Nebi Uslu hocamıza, Tomris Mergen’e, Necati Eser’e, Mustafa Ali Demirci’ye, siz değerli MİŞTİ oyuncularına, ayrıca MİŞTİ sahnesinde tanışıp eşiyle evlenen ve her zaman desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve 28 yıl boyunca emek veren herkese teşekkür ediyorum. 28 yıl önce bu işe başlayan tecrübeli oyuncularımız yine sahnedeler. Aramızda yeni oyuncular var. Tecrübeli ve yeni başlayan arkadaşlarımız mükemmel bir iş çıkartmışlar. Ben tekrar, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Alper Özler için oynadık!”

Bu sırada söz alan Mustafa Ali Demirci ise, “Bu gece bu oyunu, geçtiğimiz Pazar akşamı kaybettiğimiz kardeşim Alper Özler için oynadık. Kardeşimizin mekanı cennet olsun” dedi.

 

Bu akşam son kez!

Dün akşam gazetemiz baskıya girdiği saatlerde de sahnelenen oyun, son kez bu akşam saat 21:00’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda son kez izleyicisiyle buluşacak …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X