Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’ 14 Mayıs’ta başlayacak

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’ 14 Mayıs’ta başlayacak
Bu içerik 469 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından, Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu etkinlikleri kapsamında bu yıl 9’uncusu yapılacak olan “Nebi Uslu Tiyatro Şenliği” 14 Mayıs’ta başlıyor.

Milas Şehir Tiyatrosu Kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına 9.kez düzenlenecek Tiyatro Şenliği 14 Mayıs Pazartesi günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak.

Şenliğe bu yıl 5 tiyatro topluluğu katılıyor.

Şenlik 14 Mayıs Pazartesi günü, Sabahattin Akyüz Fen Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Ekrem Reşit Rey’in yazdığı, Elif Alan İnce’nin yönettiği “Lüküs Hayat” adlı oyunla başlayacak.

Şenlik programı kapsamında daha sonra; 15 Mayıs Salı günü, Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatro Topluluğu tarafından, “Yaşamın İçinden”, 16 Mayıs Çarşamba günü, Menteşe Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından, “Bize Gülmek Lazım” 17 Mayıs Perşembe günü, Fethiye Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından “Resimli Osmanlı Tarihi” ve 18 Mayıs Cuma günü Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından “Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası” adlı oyunlar sahnelenecek.

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin tüm oyunları saat 21:00’da başlayacak.

Şenlikle ilgili bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Tiyatro hayatımızın aynası, hedefimize yön veren önemli bir sanat.Bir milletin geleceği, onun yetiştirdiği sanatçılara, sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır.Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir.Nebi Uslu’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız.Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz 9.Nebi Uslu Tiyatro Şenliği; vefanın, sevginin, tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir.Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren, destek veren herkese teşekkür ederken, sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X