Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de Karikatür Sergisi açılacak

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de Karikatür Sergisi açılacak
Bu içerik 480 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan ‘Karikatür Kursu’na katılan Minik Karikatüristlerin çizdikleri karikatürler 12 Mayıs Cumartesi günü ‘Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de sergilenecek.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Eğitmenleri Mehmet Nergiz nezaretinde çalışmalarını Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesinde sürdüren minik kursiyerler, açacakları serginin hazırlıklarını tamamladılar. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına gönderilen karikatürlerin seçimi için Milas’a gelecek olan  İzel Rozental, Kamil Masaracı, Eda Oral, Serter Karataban gibi  usta çizerler nezaretinde sergilerini açmanın heyecanı içinde olan minik karikatüristler, Cumartesi gününü iple çekiyor.

12 Mayıs Cumartesi günü saat 16’da Turhan Selçuk Karikatürlü Evde açılacak sergi için  minik çizerlerin çok çalıştıklarını belirten Mehmet Nergiz, “Çocuklarımızın bir yıldır çizdikleri karikatürleri sergileme fırsatı sunan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum” dedi.

Karikatür yarışması ve minik öğrencilerin açacakları sergi hakkında düşüncelerini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise şunları söyledi:

“Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden karikatüristler katılıyor. Her geçen yıl katılımın arttığını görmek bizleri memnun ediyor. Ayrıca Milas Belediyesi olarak açtığımız Karikatür Kursuna katılan öğrencilerimizin de böylesine bir sergi açması benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Umuyorum ki ileriki yıllarda bu çocuklarımızın arasından Turhan Selçuk gibi dünya çapında üne kavuşmuş karikatüristler çıkacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X