Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Türk Musikisi Derneği,90’ıncı konserini gerçekleştirdi

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Milas Türk Musikisi Derneği,90’ıncı konserini gerçekleştirdi
Bu içerik 439 kez okundu.

Milas Türk Musikisi Derneği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda önceki akşam düzenledikleri 90’ıncı konserinde izleyenlerden tam puan aldı. Kurulduğu 1976 yılından bu yana faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Musiki Derneği, Şef Udi Bestekar Ercan Karadamlı yönetiminde çıktığı konserde Türk musikisinin bir birinden değerli 25 eserini seslendirdi.

Müzikseverlerin ayakta alkışladığı konsere, TRT sanatçısı, keman üstadı Mehmet Saim Karadağ damga vurdu. Karadağ, konser boyunca yaptığı keman taksimleri ile sanatseverleri kendine hayran bıraktı.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, siyasi parti temsilcileri ve yurttaşların yoğun katılım gösterdiği konserin sunuculuğunu Şükrü Demirkol yaptı.

Konserde 25 güzel eser dernek üyelerince koro ve solo olarak seslendirildi. Salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlanan konserin sonunda bir konuşma yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, “Bizlere böylesine güzel bir gece yaşatan, muhteşem müzik ziyafeti sunan Musiki Derneğimize teşekkür ediyorum. Başta, Şefimiz Ercan Karadamlı olmak üzere tüm saz ve ses sanatçılarımız muazzam bir repertuar ile müthiş bir sunum yaptılar. Ben tekrar, başta Şefimiz olmak üzere tüm ses ve saz sanatçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, Şef Ercan Karadamlı’ya ve Dernek Başkanı Zafer Pınarlık’a, gecenin anısına çiçek ve plaket sundu.

Konser, günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X