Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kayıp kaçak sular ivedilikle bulunacak!

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Kayıp kaçak sular ivedilikle bulunacak!
Bu içerik 393 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, kendi tasarladığı2 adet Fiziki Su Kayıpları Tespit Aracını hizmete sundu.  İlimiz genelinde kayıp kaçak suların geri kazandırılması için çalışmalarına sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, kendi tasarladığı 2 adet Fiziki Su Kayıpları Tespit Aracını hizmete sundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MUSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binası önünde gerçekleştirilen Fiziki Su Kayıpları Tespit Araçlarının tanıtımına, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Müdür Yardımcısı Ali Tekkaya, Daire Başkanları ve şube müdürleri katıldı.

 

MUSKİ tarafından tasarlandı

İl genelinde kayıp kaçak suların geri kazandırılması için çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürdüklerini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, gelişmiş teknoloji ve donanımlı personel ile projelendirdikleri Fiziki Su Kayıpları Tespit Araçlarıyla birlikte kayıp kaçak suları daha kolay tespit edeceklerini belirterek, “Fiziki Su Kayıpları Tespit araçlarımız yeni araç alımı değil, envanterdeki araçlarımızın rehabilitasyonu ile yapıldı. Araçlarımız MUSKİ Genel Müdürlüğümüzce tasarlanmıştır.Söz konusu araçlarımız araç içerisine monte edilen bilgisayar destekli sistem ve ekipmanları ile fiziki su kayıplarının tespitine olanak sağlıyor.Ayrıca kurumumuzca tasarlanan Fiziki Su Kayıpları Tespit Araçları sayesinde hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.

 

Kayıp sular geri kazanılacak

Açıklamasında daha sonra ilimiz genelinde önemli oranda kayıp ve kaçak su kullanımının olduğuna dikkat çeken Ülgen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tasarladığımız Fiziki Su Kayıpları Tespit Araçları sayesinde kayıp suyu tüm içme suyu hatları incelenerek bulup geri kazandıracağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu kapsamda eski içme suyu hatlarımızı yenilemekteyiz ve meydana gelen patlaklara da en hızlı şekilde müdahale etmeye çalışmaktayız. Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün öncülüğünde, Su ve Kanalizasyon hizmetlerinde yüksek standartlarda hizmet sunan, sürekli gelişen, etkin ve alanında güven duyulan su idaresi olma yolunda ve vizyonumuzun ışığında ihtiyaç duyduğumuz sürati ve etkinliği kazanmamıza destek sağlayacak olan bu araçları bünyemize dahil etmenin gururunu yaşıyoruz.”

Ülgen son olarak, herhangi bir su patlağı gören veya kaçak su kullanımına şahit olan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nin 444 48 01 numaralı telefonunu arayıp ihbarda bulunmaları durumunda MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmaların ivedilikle yapılacağını da sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X