Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Engelliler Haftası etkinlikleri sürüyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Engelliler Haftası etkinlikleri sürüyor
Bu içerik 622 kez okundu.

Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi’nin katkılarıyla, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi tarafından Atatürk Kültür Merkezi Açık Hava Tiyatrosu’nda halk oyunları ve defile gösterisi düzenlendi.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören ve mezun olan öğrenciler, kep atma töreniyle çok özel bir gün geçirirken, Açık Hava Tiyatrosu’nda, ülkemizin 7 bölgesinin temsil edildiği halk oyunları gösterisi ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen defile ile özel bireylerin yaşamlarına dikkat çekilmesi amaçlandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikte gecenin açılış konuşmasını yapan Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Halil Karakuş, “Okulumuzda, 62 özel öğrenciye; 2 idari personel ve 19 öğretmen ile eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. 8 derslikli olan okulumuz 1. sınıftan 8. sınıfa kadar iki kademeye birden hizmet vermektedir.

Bu yıl çocuklarımız için çok ama çok önemli iki projeyi hayata geçirdiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim:

Birincisi, Bakanlığımızın desteğiyle okulumuzun içerisinde oluşturulan Uygulama Evi… Öğrencilerimizin günlük yaşam becerileri ve öz bakım becerilerinde tam bağımsızlaşma amacına yönelik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bir açık mutfak, salon, yatak odası ve banyodan oluşan uygulama evimizde adeta yok yok... Projede çalışılacak her beceri için iğneden ipliğe her materyal düşünülmüş.

Diğer projemiz ise, Milas Belediyemizin katkılarıyla okulumuzun ön tarafında oluşturulan Uygulama Bahçesi… Her sınıfımız için ayrı ayrı bölümler oluşturulan bahçede, tüm yıl, çocuklarımız öğretmenlerinin rehberliğinde, bahçe etkinlikleri yaptılar.Bazı sınıflar sebze yetiştirdi, bazı sınıflar çiçek ekti.Ortaya müthiş bir peyzaj çıktı.Toprakla uğraşmak hem öğrencilerimizi hem de bizi rahatlattı.

Çok önem verdiğimiz, devam eden bir proje daha var ki, okulumuzun arka tarafında atıl bir halde duran alanı, öğrencilerimizin Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi derslerini daha etkili işleyeceği atölyelere dönüştürüyoruz. Bu ay içerisinde bu atölyeleri de öğrencilerimizin hizmetine açacağız inşallah...

Bu sene farklı bir okul gecesi formatıyla karşınıza çıkalım istedik.Bundan önceki etkinliklerde hep öğrencilerimiz gösterilerini sunuyor biz eğleniyorduk, bu akşam ise biz gösterilerimizi sunup onları eğlendireceğiz.

Çalışmalarımızda bize destek olan tüm paydaşlarımıza ve bu geceki anlamlı etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından, ülkemizin 7 bölgesini temsil eden halk oyunları gösterisi ve ardından da İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen defile sunuldu.

Öte yandan, gecede, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nce çıkarılan dergiye ekonomik katkıda bulunanlara birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Gece, Ali Özcan tarafından verilen konserle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X