Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Festival ve Şenlik de renkli günler…

Adem KANKAYNAR -

Festival ve Şenlik de renkli günler…
Bu içerik 508 kez okundu.

Bu sene 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2’ncisi düzenlenen ve ilk günü çok renkli görüntülerle başlayan, iki ayrı rekor kırılarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday olan Uluslararası 2’nci Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nin ikinci gününde de alanda renkli görüntüler oluştu.

Geçen yıl Birincisi düzenlenen ve kırılan rekorlar adını, ulusal ve uluslararası alanda duyurmayı başaran Milas, bu sene de ikinci kez düzenlediği Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği ile yine bölgedeki yükselen değerini bir adım ileri taşımayı başardı.

11 Mayıs 2018 Cuma günü, üç ayrı noktadan başlayan kortej yürüyüşüyle start alan festival ve şenlik, Atapark’taki coşkulu kalabalıkla buluşmuş, ‘Büyük ahşap tabakta balık salatası’ ve ‘Dokuz Taş Çocuk Oyunları’ rekor denemesini başarıyla tamamlayarak, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye aday oldu.

İkinci gün ise alanda gün boyu çeşitli müzik gruplarının seslendirdiği şarkılarla eğlenen kalabalık, saat 13.30 da Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda ‘El sanatları sergi açılışı ve Resim Yarışması sergisi’ açılışını izledi.

Aynı yerde saat: 14.00 de ise bu kez ‘Antik kentten günümüze balık’ konulu konferans sunuldu. İkinci günün programı, akşam saat: 20.00 de Amfi Tiyatro’da ‘Ülke gösterileri’ ile son buldu.

13 Mayıs 2018 Pazar günü yani üçüncü gün ise saat 10.00 - 17.00 arasında ‘Çocuk Oyunları Şenliği (Atapark), saat 10.00 - 13.00 arası ‘Olta etkinlikleri’ (Güllük), saat 10.00 da ‘Balık çiftlikleri gezisi’ (Güllük) ve saat 12.00’de ‘İasos Antik Balık Pazarı Gezisi’ (Kıyıkışlacık) ile festival programı tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X