Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Balık Festivalinin İlk Gezisi Çomakdağ Kızılağaç’a Oldu

ÖNDER Haber / Hüseyin AÇAR

Balık Festivalinin İlk Gezisi  Çomakdağ Kızılağaç’a Oldu
Bu içerik 573 kez okundu.

 

 

 

9 Mayıs Cuma günü başlayan ve 13 Mayıs Pazar günü sona eren Milas İkinci Balık Festivali’nin ilk gezisinde Milas’a festival için gelen yabancı öğrenciler Çomakdağ Kızılağaç Mahallemize götürüldüler.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu olan Çomakdağ Kızılağaç Gezisine Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal da iştirak etti.

Kosovalı ve İngiliz Öğrencilerin katıldıkları gezide Milas’ın yabancı konukları önce Çomakdağ Kızılağaç İlkokulunu ziyaret ettiler.İlkokul öğrencilerin halk oyunları ile karşılanan misafirlere Çomakdağ’ın yöresel zeytinyağlıları, pasta ve börekleri de ikram edildi.

 

Yöresel Köy Düğününü İzlediler.

Çomakdağ gezisinde ilkokul ziyareti sonrasında köy meydanında Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ile karşılanan yabancı konuklara geleneksel bir köy düğünü töreni de izlettirildi.

Özel olarak düzenlenen bir köy evi odasının gezilmesi sonrasında Çomakdağ Mahallesi Kadınlarının sattıkları çeşitli eşyaları satın da alan yabancı konuklarımız, köy düğününü de ilgiyle izleyerek düğün töreni sonrasında hep birlikte oyunlara da katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X