Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Tur 19’un 4’üncüsü başladı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR

Tur 19’un 4’üncüsü başladı
Bu içerik 577 kez okundu.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Takımı, bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan “Samsun’dan Muğla’ya Ata’nın İzinde Bisiklet Turu” (Tur 19) kapsamında 1100 km yol yapacak.

20 kişiden oluşan Bisiklet Takımı Samsun kent merkezinde düzenlenen törenle Samsun Valisi Osman Kaymak’tan teslim alacakları bayrağımızı sırası ile Çorum, Ankara, Afyon, Denizli illerini geçerek 1110 km kat edip 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Muğla Atatürk Stadyumunda düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde Muğla Valisi Esengül Civelek’e teslim edecekler.

4’üncüsü düzenlenecek olan Tur 19’un hem Gençlik Haftası hem de 19 Mayıs kutlamalarının anlam ve önemi açısından son derece önem taşıdığını belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, “Muğlalı Bisikletçilerimiz, 5 gün gibi kısa sürede önemli bir mesafeyi kat ederek, hem zamanla yarışıyor hem de Türk gencinin imkan sağlandığı zaman neler başarabileceğini gösteriyorlar” dedi.

Geçtiğimiz sene 10 kişi ile gerçekleştirilen Tur 19’un bu sene 20 sporcu ile yapıldığını sözlerine ekleyen Öçalmaz, “Birkaç yıldır bisiklet sporu için yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bu sene Samsun’dan Muğla’ya Bisiklet Turu / Tur 19’a ilçelerdeki Bisiklet Kulüplerinden de sporcu davet ettik. Bu Tur’da sporcularımız haftanın ve bu önemli bayramın ruhuna uygun bir etkinlik gerçekleştirmelerinin yanı sıra, uzun yol yarışları öncesi kendilerini test etme fırsatı da buluyorlar. Ben, tüm ekibimize başarılar diliyorum. Organizasyon için destek veren, Samsun, Ankara, Afyon ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerimize ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X