Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Hafta, açılış töreniyle başladı…

Adem KANKAYNAR -

Hafta, açılış töreniyle başladı…
Bu içerik 470 kez okundu.

15-19 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerin yer alacağı Gençlik Haftası, Atapark’ta, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Düzenlenen törene; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir başta olmak üzere, ilçemizdeki bir resmi kurumun daire amiri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir şunları söyledi:

“Gençlerin; milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla, 15-19 Mayıs tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile kutlanan Gençlik Haftası programına hepiniz hoş geldiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın; milletine sevdalı, hür düşünebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemiş, donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla ücretsiz olarak sunduğu imkânları gençlerimize ulaştırmak için Gençlik Hizmetleri; spor sanat, resim, müzik, kültür, edebiyat vb faaliyetlerle, gençlerimizin serbest zamanlarını daha verimli geçirmeleri, damarlarındaki asil kanı kirletmemeleri için madde ve teknoloji bağımlılığından uzak durmaları, devletimizin siz gençlere sunduğu spor merkezleri ve gençlik merkezlerimizde, gençlerimizin aldığı çağdaş eğitimin yanında teknolojinin sunduğu tüm bilgi kaynaklarını kullanıp, kendilerini en iyi biçimde yetiştirmeleri, milletimize ve insanlığa yararlı bireyler olmayı hedeflemeleri doğrultusunda çalışıyoruz. Biliyoruz ki, bu sizin kendinize olduğu kadar; milletimize, ülkemize ve insanlığa karşı da bir sorumluluğumuzdur.

Unutmamalıyız ki, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Yarınlara hazırlanan gençlerimiz bilgi donanımını arttırırken, ahlaki temel değerlerimize de dört elle daha sıkı sarılmak durumundadır.

Zaman gözetmeksizin gençlerimize sunulan imkânlarla ‘Gençlik geleceğimizin güvencesidir’ diyerek, vatanımızı çağdaş uygarlığa ulaştırmanın sevincini milletçe paylaşalım diyor ve tüm gençlerimizin bu güzel haftasını kutluyorum.”

Yapılan konuşmanın ardından açılış töreni sona ererken, hafta boyu sürecek etkinlik programı şöyle:

16 Mayıs 2018 Çarşamba günü ise program, saat: 12.00’de stad da Mahalleler Turnuva Şampiyonları Finali ve Ödül Töreni, saat: 15.00’de Kapalı Spor Salonu’nda Badminton Turnuvası, yine saat: 15.00’de Atapark’ta Gençlik Merkezi Gençlik Haftası Panayırı düzenlenecek.

17 Mayıs 2018 Perşembe günü ise sabah saat: 09.00’da Atapark’tan startı verilecek olan Bisiklet Turu başlayacak.

Saat: 10.00’da Kapalı Spor Salonu’nda Liseler Arası Kız Voleybol Turnuvası Finali, saat: 11.00’de Liseler Arası Erkek Voleybol Turnuvası Finali ve Ödül Töreni yapılacak.

18 Mayıs 2018 Cuma günü ise program saat: 17.00’de, Judo Salonu’nda Judo Turnuvası, saat: 18.00’de ise Kapalı Spor Salonu’nda Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek.

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü ise oldukça yoğun bir programla kutlanacak olan hafta, sabah saat: 09.00’da Atapark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.

Halk oyunları gösterisi, gençlik yürüyüşü ile gündüz bölümü tamamlanırken, akşam saat: 20.30’da Fener Alayı ve ardından Şef Ali Çakır yönetiminde Karma Gençlik Konseri yine Atapark’ta sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X