Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği başladı

Adem KANKAYNAR -

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği başladı
Bu içerik 533 kez okundu.

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl  9. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Lüküs Hayat” adlı oyun ile start aldı.Saat  21.00’da başlayan ve katılımın oldukça fazla olduğu oyun izleyenler tarafından beğeniyle takip edildi.

Ekrem Reşit Rey tarafından yazılan, Elif Alan İnce tarafından yönetilen komedi türü oyun, genç ve amatör tiyatrocular tarafından başarıyla sahneye kondu.

Oyun sonunda oyun yönetmeni Elif Alan İnce’ye  çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz;  Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın şehir dışında olması nedeniyle gösteriye katılamadığını, herkese sevgi ve saygılarını ilettiğini belirterek, çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşları olan bu genç kardeşlerimizin gösterdiği performans bizleri son derece memnun etti. Nebi Uslu tiyatro şenliğimize katılımınızdan ve  ortaya konan bu güzel oyunda emeği gecen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum dedi.

Gazetemiz yayına hazırlandığı sırada, 9.Nebi Uslu Tiyatro Şenliği kapsamında, dün akşam, Seferihisar Ulamış Köy Tiyatrosu “Yaşamın İçinden” adlı oyunu sahneliyordu.

Şenlik kapsamında bu akşam ise Menteşe Belediye Tiyatrosu “Bize Gülmek Lazım” oyunu sahneleyecek. 17 Mayıs Perşembe akşamı ise ise Fethiye Belediye Tiyatrosu “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunu, 18 Mayıs Cuma akşamı ise Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası” adlı oyunlarla, Milaslı izleyicilerin karşısında olacak.

MİŞTİ’nin, 9.Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri kapsamındaki oyunlar, Belediye Evlendirme ve Toplantı Salonu’na her akşam saat 21:00’de başlıyor ve ücretsiz sahneleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X