Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘SEFTİT’ OYUNCULARI NEBİ USLU’DA…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘SEFTİT’ OYUNCULARI NEBİ USLU’DA…
Bu içerik 503 kez okundu.

Geçen yıl İzmir’e bağlı Seferhisar İlçesinin Ulamış Köyü’nde yetişkinlerden kurulu tiyatro topluluğu, ‘Hayatın İçinden’ adlı oyunla, Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nde Milaslılar için perde dedi…

Yaşamın içinden derlenen öykülerden yola çıkılarak, Vedat Murat Güzel tarafından derlenen ve yönetilen oyun, iki perde halinde sunuldu.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri yanı sıra Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Milaslıların izlediği oyunda; Ayşe Duruk, Aslı Esenli, Ayşe Berrin Bayus, Berkay Taşkan, Bahar Ceptuğ, Bircan Tolunay, Berfin Erdemer, Beren Çaylak, Emine Yavaş, Enis Bayus, Emine Yıldırımer, Eralp Çamtepe, Gönül Özdemir, Gül Bulgurcu Çiftçi, Huriye Delen, Hatice Çamtepe, Meltem Esenli Özdek, Mehmet Coşkun, Mücella Erdurak, Nilgün Bahar, Nesrin Cangözoğlu, Özlem Çalışır, Rukiye Sezen, Rakibe Coşkun, Sevgi Yatar, Sıdıka Yatar, Sevcan Keskin, Tuana Kalaycı ve Yüksel Çiftçi rol alıyor.

Oyun, adından da anlaşılacağı gibi yaşamın içinden öykülerden oluşuyor.Türk toplumuna dair öyküleri sahneleyerek aslında hepimize ayna tutuyor. Biraz güldürmek, biraz da düşündürmek için sahneye taşınan oyun, her ne kadar ‘vasat’ bir performansla sergilense de, kimi zaman seyirciyi güldürmeyi, kimi zaman da düşündürmeyi başardı.

Oyunun sonunda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar çiçek takdim ederek, oyunculara ve yönetmene teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X