Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Renk Renk Milas - Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi”

ÖNDER Haber / A.Kemal KAŞKAR -

“Renk Renk Milas - Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi”
Bu içerik 518 kez okundu.

18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla bu yıl, “Hiper Bağlantılı Müzeler: Yeni Yaklaşımlar, Yeni Kitleler” vurgusuyla 18 Mayıs ve 22 Mayıs tarihlerinde ilçemizde bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Bu etkinlikler, 18 Mayıs Cuma günü saat 14’te Milas Müzesi, Uzunyuva Arkeopark Alanı Kafeterya binasında açılacak olan “Renk Renk Milas – Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi”yle başlayacak.

30 Haziran 2018 tarihine kadar açık kalacak olan sergi kapsamında:

Bireysel Sergiler (Öğretim Görevlisi Canan Kork Çiftçi “Antik Dönem Takıları” / Öğretim Görevlisi Evrim Çoban “Kabaşon” / Öğretim Görevlisi Sinan Şiveroğlu “Âlâ” / Öğretim Görevlisi Nebahat Esen “Mevsim Bahar” / Öğretim Görevlisi Rezzan Bora Koç “Birlik” / Öğretim Görevlisi Betül Elibol “Zeytin ve Çiçek” / Öğretim Görevlisi Şerafettin Barlak “İznik”)

Karma Sergiler (Küratör- Prof. Dr. Muzaffer Demir / Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik “Karanfil” / Öğretim Görevlisi Berna Sevinç “Pazırık” / Öğretim Görevlisi Volkan Uzun “Ada Milas” / Öğretim Görevlisi Nagehan Öğsüz “Uzunyuva” / Öğretim Görevlisi Onur Çelik “Labranda” / Öğretim Görevlisi Mutlu Altınay “Latmos”)

Öğrenci Sergileri Milas’ın Kültürel Değerleri (Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik ve Öğretim Görevlisi Berna Sevinç ile birlikte ‘Geleneksel El Sanatları Programı Öğrencileri’)

Ve Koleksiyon Sunumu: “Antik Dönem Kostüm ve Takıları” (Küratör- Prof. Dr. Muzaffer Demir / Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik, Öğretim Görevlileri Canan Kork Çiftçi, Betül Elibol, Mutlu Altınay) yer alacak.

 

“Milas Halılarının Müzeye Yolculuğu”

Etkinlik programı, 22 Mayıs Salı günü MİTSO Konferans Salonunda, Milas Müzesi Müdürlüğü ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından birlikte düzenlenmekte olan ‘Milas Müzesi Konferansları’nın 3’üncüsü yapılacak. Konuşmacı olarak Öğretim Görevlisi Berna Sevinç’in katılacağı “Milas Halılarının Müzeye Yolculuğu” konulu konferansın başlama saati 15:00.

 

Davet

Milas Kaymakamı Eren Arslan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada yurttaşlarımızı, etkinliklere katılmaya davet etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X