Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Renk Renk Milas – Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi” açıldı

Adem KANKAYNAR -

“Renk Renk Milas – Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi” açıldı
Bu içerik 454 kez okundu.

Uluslararası Müzeler Günü kapsamında Milas Müze Müdürlüğü tarafından Uzunyuva Hekatomneion Arkeopark Alanında, Muğla Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu Öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımı ile el sanatları ve takı koleksiyonlarından oluşan “Renk Renk Milas: Sanatla Zenginleşen Müzeler” konulu bireysel, karma ve öğrenci sergileri açıldı.

Sergi açılışına Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük,  çok sayıda yüksekokul akademik personeli, Milas Müze Müdiresi Gülnaz Savran, ilçe dışından gelen yerli ve yabancı konuklar katıldı. 

Milas Kaymakamı Eren Arslan ve diğer protokol üyeleri tarafından seginin açılış kurdelası kesildikten sonra, birlikte sergi gezilerek, ilgililerden sergilenen ürünlerle ilgili bilgi alındı.

Sergi alanının bulunduğu binanın bahçesinde ise Milas Kent Orkestrası harika bir konser verirken diğer tarafta Yaratıcı Drama Ekibi, Milas Müzesi 18 Mayıs Müzeler Günü etkinlerinde “Antik Dönemde Bir Gün - Hekatomnidler: Hekromnos’un Veda Sahnesi” isimli oyun ile 

Etkinliğe eşlik etti.

18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla bu yıl, “Hiper Bağlantılı Müzeler: Yeni Yaklaşımlar, Yeni Kitleler” vurgusuyla 18 Mayıs ve 22 Mayıs tarihlerinde ilçemizde bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Bu etkinlikler, 18 Mayıs Cuma günü saat 14’te Milas Müzesi, Uzunyuva Arkeopark Alanı Kafeterya binasında açılacak olan “Renk Renk Milas – Sanatla Zenginleşen Müzeler Sergisi”yle başlayacak. 30 Haziran 2018 tarihine kadar açık kalacak olan sergi kapsamında: Bireysel Sergiler (Öğretim Görevlisi Canan Kork Çiftçi “Antik Dönem Takıları” / Öğretim Görevlisi Evrim Çoban “Kabaşon” / Öğretim Görevlisi Sinan Şiveroğlu “Âlâ” / Öğretim Görevlisi Nebahat Esen “Mevsim Bahar” / Öğretim Görevlisi Rezzan Bora Koç “Birlik” / Öğretim Görevlisi Betül Elibol “Zeytin ve Çiçek” / Öğretim Görevlisi Şerafettin Barlak “İznik”) Karma Sergiler (Küratör- Prof. Dr. Muzaffer Demir / Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik “Karanfil” / Öğretim Görevlisi Berna Sevinç “Pazırık” / Öğretim Görevlisi Volkan Uzun “Ada Milas” / Öğretim Görevlisi Nagehan Öğsüz “Uzunyuva” / Öğretim Görevlisi Onur Çelik “Labranda” / Öğretim Görevlisi Mutlu Altınay “Latmos”) Öğrenci Sergileri Milas’ın Kültürel Değerleri (Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik ve Öğretim Görevlisi Berna Sevinç ile birlikte ‘Geleneksel El Sanatları Programı Öğrencileri’) Ve Koleksiyon Sunumu: “Antik Dönem Kostüm ve Takıları” (Küratör- Prof. Dr. Muzaffer Demir / Dr. Öğretim Üyesi Gülizar Çelebilik, Öğretim Görevlileri Canan Kork Çiftçi, Betül Elibol, Mutlu Altınay) yer alacak.   “Milas Halılarının Müzeye Yolculuğu” Etkinlik programı, 22 Mayıs Salı günü MİTSO Konferans Salonunda, Milas Müzesi Müdürlüğü ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından birlikte düzenlenmekte olan ‘Milas Müzesi Konferansları’nın 3’üncüsü yapılacak. Konuşmacı olarak Öğretim Görevlisi Berna Sevinç’in katılacağı “Milas Halılarının Müzeye Yolculuğu” konulu konferansın başlama saati 15:00.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X