Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İşte coşku… İşte bayram…

Adem KANKAYNAR -

İşte coşku… İşte bayram…
Bu içerik 428 kez okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, sabah bölümündeki sönük geçen resmi kutlamalar, akşam bölümünde yerini, tam anlamıyla coşkuya bıraktı. Düzenlenen fener alayına katılan 7’den 70’e Milaslı, elindeki bayraklarla cadde ve sokakları bayram yerine çevirdiler.Fener alayı sonrasında gelinen Atapark ise coşkunun zirve noktası oldu.Güllük’te de vatandaşlar, fener alayıyla 19 Mayıs Bayramı coşkusunu yaşadı ve yaşattı.

Milas Belediyesi tarafından her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi Milli Bayramlarda olduğu gibi bu sene de 19 Mayıs’ta, düzenlenen fener alaylarına bir yenisi daha eklendi.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle akşam saat: 21.00’de,

Atapark’ta başlayan fener alayı yürüyüşü, yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüşle yine başladığı nokta olan Atapark’ta son buldu.

İftarın hemen ardından Atapark’ta toplanmaya başlayan kalabalık, ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı, coşkulu bir kutlamaya hazırlarken, aynı dakikalarda sona eren 2017-2018 Türkiye Süper Futbol Ligi’nde şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray taraftarları, ellerindeki sarı-kırmızı bayraklarla ve araç konvoyu ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna ortak oldular.

Saatler 21.00’i gösterdiğinde ise toplanan binlerce kişi elinde bayrak, dilinde marşlarla fener alayı yürüyüşüne başladı.Çalınan marşlar eşliğinde yürüyen korteje, evlerinin balkonlarında, işyeri önlerinde, cadde ve sokaklarda toplanan vatandaşlar da alkışlarla eşlik ettiler.

Yaklaşık yarım saatlik bir şehir turunun ardından kortej tekrar Atapark’a gelirken onları, Atapark’ta toplanan büyük bir kalabalık karşıladı.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP’li belediye meclis üyeleri, CHP Milas İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ve kadın kolları üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve gençlik kolları üyelerinin yanı sıra, binlerce Milaslının katıldığı coşkulu yürüyüşün ardından, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen, Gençlik Konseri etkinliği başladı.

Önce ‘Zumba’ dansı, sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı…

Hazırlanan gençlik konseri programı ‘Zumba’ dansıyla başladı ve ardından gençlerden oluşan gruplar sahne alarak, performanslarını sergilediler.

Sonrasında bir anons yapılarak kalabalık, saygı duruşuna ve İstiklal Marşı’nı okumaya davet edildi.Şaşkınlık arasında saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, konuşması için sahneye davet edildi.

Program başlangıcında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri herhangi bir konuşmanın olmayacağını söylediler ancak sonradan Başkan Tokat’ın konuşma yapacağı duyuruldu. Kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, herkesin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepimiz için gerçekten büyük önem taşıyan Milli bayramlarımızı coşku içinde kutlamak, milletimizin ortak değerleri olan bu bayramlara sahip çıkmak hepimizin görevidir. Milas; Atatürk’üne, Cumhuriyetine ve Milli bayramlarına olan bağlılığını bu akşam bir kez daha göstermiştir. Hepinize çok teşekkür ediyorum ve hepinizle gurur duyuyorum.

Ne kadar içi boşaltılmaya çalışılırsa çalışılsın, ne kadar yok sayılmaya çalışılırsa çalışılsın bizim Milli bayramlarımız, ulusal onurumuzdur, ona sahip çıkmak da hepimizin boynunun borcudur.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından yapılan konuşmanın ardından gnçlik konseri, kaldığı yerden devam etti.

Aynı saatlerde, Güllük’te de vatandaşlar, Belediye’nin düzenlediği Fener Alayı ile, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, marşlarla, coşku ile kutladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X