Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Suç makineleri Ören’de yakalandı…

Adem KANKAYNAR –

Suç makineleri Ören’de yakalandı…
Bu içerik 1469 kez okundu.

2016 yılında Sakarya ilinde iki grup arasında çıkan çatışmada bir gencin öldürülmesi olayının failleri, tatil için geldikleri ilçemize bağlı Ören Mahallesi’nde, jandarmanın dikkati sonucu yakalandı. Birinin 2, diğerinin 5 ayrı suçtan yakalama kaydı bulunan şahıslar, ilk sorgularının ardından Milas Adliyesi’nde getirilerek, hâkim karşısına çıkarıldılar.

2016 yılında Sakarya ilinde iki grup arasında çıkan çatışmada bir gencin öldürülmesi olayına karışan, Erzurum 1981 doğumlu S.B’nin iki, 1987 Sakarya doğumlu E.M.’nin ise 5 ayrı suçtan arama kaydı olan iki şahıs, tatil için geldikleri Bodrum’dan ilçemize bağlı Ören Mahallesi’ne gezme amaçlı geldiklerinde, jandarmanın dikkati sonucu yakalandılar.

Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Ören Jandarma Karakolu’nda görevli ekiplerin şüphelenerek durdurdukları, yapılan GBT sorgulamalarında farklı suçlardan haklarında arama kaydı oldukları anlaşıldı. Bunun üzerine gözaltına alınan şahıslar, yapılan ilk sorgulamanın ardından Milas Adliyesi’ne sevk edildiler.

Öte yandan S.B. ve E.M.’nin Bodrum’da bir otelde kaldıkları ancak otel kaydı yaptırmadıkları ortaya çıktı. Yasa gereği bu tür konaklama işletmelerinin, düzenli bir şekilde kayıt tutması gerekirken, şahısların neden kaydını yapmadıkları da jandarma tarafından soruşturulmaya başlandı.

Milas Adliyesi’ne çıkarılan iki şahıs da tutuklanarak, Muğla E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X