Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Prof. Dr. Metin Ergun gazetemizi ziyaret etti

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Prof. Dr. Metin Ergun gazetemizi ziyaret etti
Bu içerik 1257 kez okundu.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne 1’nci sıra İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı olarak gösterilen Prof. Dr. Metin Ergun, gazetemizi ziyaret ederek, ilan edilen listeler ve Muğla siyaseti üzerinden görüşlerini aktardı.24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne 1’nci sıra İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı olarak gösterilen Prof. Dr. Metin Ergun, gazetemizi ziyaret ederek, ilan edilen listeler ve Muğla siyaseti üzerinden görüşlerini aktardı.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret eden ve 24 Haziran’a kadar yapılacak olan siyasi çalışmalar ve seçim kampanyası, seçimlerin Türkiye açısından önemi, seçim ittifakı kuran partilere oy dağılımının nasıl olacağı gibi konularda görüşlerini aktaran İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Prof. Dr. Metin Ergun, “Her şeyden önce açıklanan listelerde kimin olup olmadığından öte, oylayacağımız yeni sistemin ülkeye ne getirip ne götüreceğine bakılmalıdır. 95 yıldır demokratik ve laik bir ülke olarak yönetilen; yasama-yürütme ve yargı erklerinin birbirinden bağımsız olarak görev yaptığı, bakanlıklar, kurum ve kuruluşların işbirliği içerisinde uyumlu çalışma şekli, yeni sistemle birlikte ortadan kalkacak.Artık ülke, seçilecek cumhurbaşkanının her konuda tek başına vereceği kararla yönetilecek.Elbette milletimizin alışmadığı bir yönetim şekli, bu konuda çok zorlanacağımız aşikâr. Dolayısıyla 23 Haziran’a kadar yapacağımız tüm çalışmalarda ağırlıklı olarak 24 Haziran sonrası karşılaşacağımız tabloyu, en net haliyle vatandaşımıza anlatacağız.

Vatandaşın kafasını karıştıran bir başka husus ise seçim ittifakı yapan partilerin oy dağılımının nasıl olacağı? Bu konuda da vatandaşımızı en ince ayrıntısına kadar bilgilendireceğiz” diyerek, İYİ Parti Muğla adayları olarak yürütecekleri kampanya hakkında bilgi verdi.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı da, İl Başkanlığının öncülüğünde tüm ilçe teşkilatları olarak çok detaylı bir çalışma programı hazırladıklarını ve birebir programı uygulayacaklarını belirterek; “Bu noktada süre darlığı, vakit yok gibi mazeretlere sığınmayacağız. Ulaşabildiğimiz her noktaya, oluşturduğumuz gruplar aracılığıyla ulaşarak partimizin iktidarında nasıl bir yönetim şeklinin olacağını, devletle vatandaş ve vatandaşla kurumlar arasındaki bitmeye yüz tutmuş bağın yeniden tesis edilerek, ülkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine birlikte çıkaracağımızı anlatacağız” dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X