Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘MGC Milas Temsilciliği’ne Oktay Çayırlı seçildi

Adem KANKAYNAR -

‘MGC Milas Temsilciliği’ne Oktay Çayırlı seçildi
Bu içerik 559 kez okundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Milas Temsilciliği seçimi yapıldı… Cemiyet üyelerinin önerisi ile tek aday olan Oktay Çayırlı, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Milas Temsilcisi seçildi…

Yaklaşık bir yıldan beri temsilcilik görevini sürdüren Melih Kaşkar’ın, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen MGC olağan genel kurul toplantısında Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmesinin ardından Muğla Gazeteciler Cemiyeti Milas Temsilcisinin belirlenmesi için dün toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ferit Topaloğlu, Berna Kuş ve Melih Kaşkar’ın yanı sıra MGC’nin Milas üyelerinden; A. Coşkun Efendioğlu, A. Kemal Kaşkar, Ayşegül Kaşkar, Münevver Mat, Adem Kankaynar, Gülçin Erşen, Hüseyin Açar, Oktay Çayırlı, Özgür Mil, Çağrı Purma ve Serpil Seyfioğlu katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MGC Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kaşkar, genel kurul süreciyle ilgili bilgiler aktararak, yeni temsilcinin belirlenmesinin de bu sürecin devamı olduğunu belirtti.Kaşkar, yeni temsilcinin, daha önce yapıldığı gibi yine seçimle belirleneceğini söyledi.

Daha sonra söz alan MGC Başkanı Süleyman Akbulut ise üç yıllık ilk dönem çalışmalarının ardından 5 Mayıs’ta yapılan olağan genel kurul toplantısı ile ikinci dönem için yeniden görev aldıklarını belirterek, “Yönetim olarak ilimizin her noktasında görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelmeye çalıştık. Birçok çalışmamız ve etkinliklerimiz oldu. Özellikle ülkemizin değişik bölgelerinde çeşitli yayın kuruluşlarında görev alan büyüklerimizi cemiyetimiz bünyesine katmamın mutluluğunu yaşadık. Yeni dönemde de inşallah daha güzel çalışmalarla hep birlikte olacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, toplantıya katılan MGC üyelerinin genç isimlerden birinin göreve getirilmesi önerisi üzerine Oktay Çayırlı temsilci adayı olarak gösterildi ve çoğunluğun oylarıyla Çayırlı’nın, MGC Milas İlçe Temsilciliğine, geçtiğimiz dönemde İlçe Temsilci Yardımcısı olan Çağrı Purma’nın ise görevine devam etmesine karar verildi.

 

Hep birlikte, hep bir arada …

Seçimin ardından açıklama yapan MGC Milas Temsilcisi Oktay Çayırlı, “2003 yılından beri aktif olarak Milas’ta basın sektöründe görev yapıyorum. Gazete için haber derleme – toplama aşamasından tutun, kimi zaman matbaadaki basım aşamasında, kimi zaman ise dağıtım aşamasında çalıştım. Yerel basındaki çalışma sürem ve yaydın basın temsilciliği ile basının her kademesinde bulunma fırsatım oldu.Yani hem yerel hem yaygın basın çalışanlarının yaşadıkları sorunların büyük bir bölümünü ben de yaşadım.İnşallah sorunlarımızın çözümü noktasında hep birlikte, hep bir arada olarak katkımız olur” dedi.

MGC üyesi olmanın ayrı bir gurur kaynağı olduğunu da dile getiren Çayırlı, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti Milas Temsilcisi olarak önerilmem yaşadığım gururu ikiye katlanmış oldu. Milas’taki meslek büyüklerimiz, MGC Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kaşkar, MGC Milas Temsilci Yardımcısı Çağrı Purma ve Milas’ta bulunan MGC üyelerinin katkılarıyla inşallah sektörümüze ve üyelere yönelik başarılı, güzel çalışmalar yapma fırsatımız olur. İnsanların bazı alanlarda kendisini bile temsil etmede güçlük yaşadığını düşünürsek, böylesine önemli bir cemiyette temsilcilik görevini üstlenmenin bilincinde olarak, başta MGC Başkanı Akbulut olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X