Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milas, tam anlamıyla bir medeniyetler şehri”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Milas, tam anlamıyla bir medeniyetler şehri”
Bu içerik 665 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Aslan, medeniyetlerin beşiği, iki ayrı medeniyete başkentlik yapmış ilçemizde, yapımı devam eden yeni Müze binası inşaatında incelemelerde bulundu.

İlçemiz Gümüşlük Mahallesi, Gümüşkesen Anıtı’nın bulunduğu bölgede yapımına başlanan ve büyük bir hızla devam eden ‘Yeni Arkeoloji Müzesi’ için ihaleyi alan ‘IC-LİMAK’ adlı yatırımcı firma tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 13 Aralık 2016 tarihinde ihalesi yapılan ve 2017 yılında yapımına başlanan proje dahilinde Gümüşkesen Anıtı’nın da restorasyonu ve çevre düzenlemesinin ele alınacağı yeni Müze inşaatın önümüzdeki yılın Nisan ayında tamamlanacağını belirterek, “Milas, tam anlamıyla bir medeniyetler şehri… Tarihte iki ayrı medeniyete başkentlik yapmış, her karışından adeta tarih fışkıran ve bu yönüyle sadece ülkemizde değil, bütün dünyada kıskanılacak bir zenginliğe sahip. Böyle bir kentin sahip olduğu kültür varlıklarını öne çıkarmada inşaatı devam eden yeni Müze binasının büyük bir önemi bulunmaktadır. Dolayısıyla projenin hızlı bir şekilde yürümesi ve bir an önce tamamlanması için bizler ve yüklenici firma elinden geleni yapıyor. Normal bitiş tarihi, yani teslim tarihi 2019 yılının Nisan ayı; ancak umarım daha önce tamamlanır ve hizmete sunulur” diyerek, firma yetkililerine ve çalışanlara teşekkür etti.

Tamamlandığında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek olan yeni Müze binası, teslim sonrasında ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail can     0000-00-00 Tarihi eser diyoruz.kültür diyoruz .yanına betonerme bina yapmaya yapmaya mecburmuyuz.doğal kalsa daha iyidi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X