Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

​“Milas’ta altyapıya daha çok destek vermeliyiz”

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

​“Milas’ta altyapıya daha çok destek vermeliyiz”
Bu içerik 411 kez okundu.

Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati’nin 23 Mayıs Çarşamba günkü konuğu Milasgücüspor Kulübü Başkanı Güray Turgay oldu.

Milas sporu ve Milasgücü Spor Kulübü’nün ilçemizin tanıtımı adına da yararlı olan sportif etkinliklerin değerlendirilmesinin yapıldığı Spor Saati’nde, kısıtlı olanaklarla yapılan çalışmaların Milas sporuna ve Milas gençliğine çok fazla yararı olmadığını vurgulayan Başkan Güray Turgay, “Yerel yönetim kadroları ve spor kulüpleri yöneticileri, yeni sezon öncesi toplanarak Milas sporu adına daha verimli çalışmalar nasıl yapılabilir sorusuna cevap aramalıdırlar” dedi.

Milas’ta yetenekli yıldız ve genç sporcular olduğunu belirten Turgay, “Ne yazık ki bu sporculara ve spor kulüplerimize yeterli olanaklar Milas’ta sağlanamıyor” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Milasgücü Spor Kulübü Başkanı Güray Turgay, 2017 - 2018 futbol sezonunda mali sıkıntılar nedeniyle sadece 2 futbol kategorisinde yer alabildiklerini belirtip Milas sporunun en önemli eksiğinin, spor kulüplerinin sağlıklı bir şekilde antrenman yapabilecekleri spor tesisi olduğunu söyledi.

U15 Futbol Takımıyla Denizli’de Türkiye Şampiyonasına Milas ve Muğla’yı temsilen katıldıklarını belirten Turgay, “Bu anlamda, rakiplerimizle mücadelemizde şartlarımız asla aynı seviyede değil” dedi.

Milas’taki tüm spor kulüplerinin spor tesisleri anlamında büyük sıkıntıları olduğunu yineleyen Turgay, “Spor kulüplerimizin bu sıkıntıları sürdüğü sürece Milas adına kalıcı başarıların yakalanamayacağı gerçektir” dedi.

“Taşıma su ile değirmen dönmez” diyen Milasgücü Spor Kulübü Başkanı Güray Turgay, altyapıda futbol oynayan yetenekli sporcularımıza değer vermemiz gerekliliğinin altını çizerek, “Başarılı genç sporcularımızı Türk Futboluna kazandırmalıyız” dedi.

Milas’ın sporcu sayısı ve spor kulüplerinin fazlalığı ile Muğla’nın önde gelen ilçelerinden biri olmasına rağmen bazı ilçelerin spor adına Milas’ın önüne geçtiğini söyleyen Güray Turgay, Milas’a acilen gerekli olan spor yatırımlarının yapılması ile Milas’ın spordaki atılımlarının da peş peşe geleceğini belirterek, Milasgücü Spor Kulübü’nün sportif çalışmalarında destek olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile diğer tüm destekleyicilerine teşekkür etti ve 2018 - 2019 spor sezonunda Milas’taki tüm spor kulüplerine başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X