Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Geleceğin gazetecilerinden özel röportaj…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Geleceğin gazetecilerinden özel röportaj…
Bu içerik 852 kez okundu.

Okul öğretmenleri Fatma İçöz ve Duygu Kan ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Milas Sınav Koleji Beçin Grubu, Gazetecilik ve Basın Bölümü için, gazetemiz genel yayın yönetmeni A. Coşkun Efendioğlu İLE meslek ile ilgili özel bir röportaj yaptılar.

A.Coşkun Efendioğlu tarafından Milas Önder Gazetesi’nin kuruluşu ve 47 yıllık yayın hayatı hakkında verilen bilginin ardından öğrenciler, gazetecilik mesleği, haber dili, haber fotoğraf çekimi, gazete sayfalarının hazırlanması, baskı ve dağıtımı konularında sorular yönelterek, Efendioğlu tarafından verilen cevapları not ettiler.

Yerel gazeteciliğin zorlukları, en beğenilen yanları, internet yayıncılığı sonrası gazeteciliğin önemini kaybedip kaybetmeyeceği, gazeteci olmak için mutlaka gazetecilik okullarından mezun olmak gerekip gerekmediği, günde ortalama kaç haber hazırlandığı, bir gazetecide bulunması gereken olmazsa olmaz nitelikler, vb. Gibi pek çok soru soran öğrencilere, yayın yönetmenimiz Efendioğlu, zaman zaman kendi deneyimlerinden de örnekler vererek tek tek cevaplar verdi. Öğrenciler daha sonra gazetemizin 45 yıllık arşivini görmek istediklerini belirttiler ve kendilerine ciltler dolusu arşivimiz gösterildi.

Yaklaşık 1 saat süren ve yaptıkları röportajdan yeterli bilgi aldıklarını belirten öğrencilerin özel röportajı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X