Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

8’inci Karya Sanat Festivali başladı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

8’inci Karya Sanat Festivali başladı
Bu içerik 827 kez okundu.

Karya Sanat Merkezi’nce düzenlenen 8’inci Karya Sanat Festivali, önceki akşam müzik ve dans etkinlikleri ile başladı. Festival’in Tiyatro etkinlikleri, 26 Mayıs - 8 Haziran tarihleri arasında Milas Halk Eğitimi Merkezi Salonunda yapılacak

‘Karya Düğün/Kahvaltı Bahçesi’ndeki festival, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.16 gün sürecek bir sanat maratonuna müzik ve dans bölümüyle başlanıldı. Dans Eğitmeni Ezgi Nur Biklen, Müzik Eğitmeni Emir Adıgüzel ve Müzik Eğitmeni Tolga Günay sahneye davet edilerek davetlilere tanıtılırken, Sanat Merkezi’nin kurucusu Dağlar Uygur da sahneye davet edildi. Gecenin açılış konuşmasında Dağlar Uygur; “8 yıl önce başladık bu serüvene… İlk başladığımızda ‘siz bunların neticesini beş yıl sonra görün’ diye söylemiştik... Konservatuara öğrenciler gönderdik, eğitmenler, dizi oyuncuları yetiştirdik... Ekibimiz genişledi ve gelişti. Ülke çapında ödüller alan, aranan bir tiyatro ekibimiz var... Şimdi tüm bunlara dans ve müzik de ilave edildi.Yine aynı şeyi söylüyoruz, ‘siz dans ve müzikte de bizi beş yıl sonra görün’ diyoruz.

Biz Milas’ta çok güzel temeller attık ve atmaya da devam edeceğiz... Karya Akademi, uzman kadrosu ile Milas’ta gençlerin çağdaş, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı gençler yetişmesinde her zaman üzerine düşeni yapacaktır” derken, Ersin Yeniceli ise şunları söyledi:

“Çocukların ve gençlerin sahneye çıkmaları, birlikte emek harcayıp bir şeyleri üretmeleri çok önemli... Bunları yapabilen toplumlar ancak çağdaş medeniyetler seviyesinde yerlerini alabilirler... Tüm bunları yapmaları için en önemli unsur bunları sağlayabilecek meziyetlerde uzman kadro ve ortamlardır. Bu da ilçemizde Karya Sanat Akademi’de mevcut... Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için mutlaka bu eğitimleri almaları sağlanmalı ve bu gibi kurum ve işin ehli uzmanlar desteklenmelidir. Bu nedenle desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkür ediyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından Dağlar Uygur tarafından, festivale destek olanlara teşekkür plaketi takdim edildi.

Gece, minik balerinlerle başladı

Karya Sanat Festivali, minik balerinlerin gösteriyle başladı. Minikler sahnede performanslarını sergilerken, aileleri ise ellerindeki cep telefonlarıyla o anı kayıt altına almak için yoğun bir çaba harcadılar.

Festivalin ilk gününde miniklerin dans ve müzik gösterileri yer alırken, özellikle ailelerin gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Sırasıyla sahne alan çocuklarını büyük bir gururla izleyen aileler, Sanat Merkezi yöneticilerine ve eğitmenlere teşekkür ederken, gece festival pastasının kesilmesiyle son buldu ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X