Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Eski Devlet Hastanesi ‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ olacak

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR –

Eski Devlet Hastanesi ‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ olacak
Bu içerik 756 kez okundu.

İlçemiz Hacıapti Mahallesi Topbaşı mevkisinde yıllarca bölge halkına hizmet sunulan ve 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi yapıldıktan sonra bir süre Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve sonrasında da Merkez 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi olarak kullanılan eski Devlet Hastanesi yıkılmaya başlandı. Yıkılan eski hastanenin yerine ‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ yapılacak.

İlçemizde yıllarca Devlet Hastanesi olarak vatandaşlara hizmet veren ve 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin yapılmasının ardından son olarak Merkez 2 

Nolu Aile Sağlık Merkezi olarak hizmet vermeyi sürdüren eski hastane binasının yıkımına başlandı.

Milas’ta yıllarca bölgeye sağlık alanında hizmet veren, ilçemizin ilk Devlet Hastanesi olarak inşa edilen Hacıapti Mahallesi Topbaşı mevkisindeki eski binanın dün sabah saatlerinden itibaren yıkım işlemi başlatıldı.

Son yıllarda terk edilmiş, metruk görüntüsü, kontrol edilemeyen ve bu nedenle büyük rahatsızlık oluşturan bazı kullanımlar yüzünden mahalle sakinlerinin de bir an önce yıkılmasını istedikleri eski binanın yerine, ‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ inşa edilecek.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin devreye girmesiyle ilk önce Diş Sağlığı Merkezi ve ardından da 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi olarak bugüne kadar hizmet vermeyi sürdüren bina için alınan yıkım kararının ardından dün sabah saatlerinde başlanılan yıkım işlemi, mahalle sakinlerine de derin bir ‘oh’ çektirdi.

Son günlerde bina içindeki kalorifer petekleri ve pencere kasalarının çalınmasıyla dikkat çeken birçok hırsızlık olaylarının da artmasına yol açan eski hastane binasının yerine modern bir ‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ inşa edilecek olması da yurttaşlarımızı sevindiren bir başka gelişme olarak ifade ediliyor.

Mevcut binanın ön tarafındaki, otopark olarak kullanılan alanda başlatılan çalışma ile bugüne kadar verilen sağlık hizmetlerinin geçici bir prefabrik yapıda verilmesi üzerine başlatılan çalışma hızlı bir şekilde tamamlanacak, kurulacak prefabrik yapıda sağlık hizmetleri verilmesi sürdürülecek ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X