Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

"Ben Atatürkçüyüm, laikim, cumhuriyetçiyim!”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR-

Bu içerik 676 kez okundu.

AKP Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir, ilçemizdeki kırsal mahalle ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini sürdürüyor. Bu ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, Türkiye’nin onurlu bir dış siyaset sürdürmesi nedeniyle içeride ve dışarıda hainlerle mücadele ettiğini ve bu nedenle 24 Haziran seçimlerinin son derece önemli olduğunu belirten Demir, “Atatürk hepimizin lideri. Ülkemizde Atatürk’le sorunu olan hiç kimse yok” dedi.

Ekinambarı, Akyol, Yaka, Dörttepe, Kemikler, Boğaziçi köyleriyle Milas Süt Üreticileri Birliği’ni, beraberinde AKP Muğla Milletvekili Adayı Av. Kadir Dağlı, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir ve parti mensuplarıyla birlikte ziyaret eden Demir, 24 Haziran cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerinin oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu belirtip, “Türkiye’nin AK Parti’nin iktidara geldiği günlerden bu yana onurlu bir dış siyaset izlemesi sonucu, içeride ve dışarıda gelişmesini istemeyen hainlerle mücadele halinde olduğu”nu iddia eden Demir, “Her seçim elbette önemlidir ama 24 Haziran seçimleri bugüne kadar gelmiş geçmiş en önemli seçim. Türkiye’nin haklı mücadelesinde önemli bir tarih.Yeni sistemde meclis çok daha güçlü olacak ve aynı zamanda denetleyici görev de üstlenecek.Benim seçmenden ricam, meclise bizi güçlü göndermeniz” dedi.

Konuşmalarında ayrıca, ülkemizde siyasetin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk üzerinden yapılmasını da eleştiren Demir, Güllük belediye başkanlığı döneminde düzenlediği cumhuriyet yürüyüşleriyle ‘Mustafa Kemal Atatürk’ü bir siyasi partinin tekelinden çıkarmayı başardığına dikkat çekerek, “Atatürk hepimizin lideri. Ülkemizde Atatürk’le sorunu olan hiç kimse yok.Bizim teşkilatlarımızda da asla böyle insanlar yok.Ama birileri özellikle böyle algılar yaratarak ülkemiz değerleri üzerinden bizi vurmak istiyor. Ben Atatürkçüyüm, laikim, cumhuriyetçiyim. Gururla da bunları söylüyorum.Belediye başkanıyken düzenlediğim cumhuriyet yürüyüşlerine CHP’li arkadaşlar da katılırdı.Ortaya güzel görüntüler çıkardı” dedi.

Demir, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’i ziyaretinde ise, Birlik faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve üreticiye daha fazla destek olacakları sözü verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X