Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yörüklerden 2 bin 500 kişilik iftar yemeği

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Yörüklerden 2 bin 500 kişilik iftar yemeği
Bu içerik 807 kez okundu.

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği tarafından, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle Kapalı Pazar Yeri’nde bir iftar yemeği verildi. 2 bin 200 kişilik hazırlanan iftar yemeğine yaklaşık 2 bin 500 kişi katılınca oturacak yer bulamayanlar pazaryerini çevreleyen duvarın üstünde ya da araçların motor kaputları üzerinde yemeklerini yediler.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Muğla Milletvekili Adayları, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Milas Belediyesi Meclis Üyeleri, Milas Yörük-Türkmen Derneği yöneticileri, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ve Gazilerimiz, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban Mahalle Muhtarlarımız, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları, oda ve derneklerin yöneticilerinin yanı sıra Milaslı yurttaşlarımızın katıldığı iftar yemeğinde adeta izdiham yaşandı.

5 ayrı koldan dağıtılan yemekten alabilmek için uzun kuyruklar oluşurken, iftar saatine kadar Kur’an-ı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasının ardından yapılan dua ile oruçlar açıldı.

Öte yandan, yemek kazanlarının birinde Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, diğer bir kazanda Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş ve bir diğer kazanın başında ise MHP'li Belediye Meclis Üyesi İlhan Şimşek demek dağıtırken, onlarca genç de masalara hizmet için koşuşturdu.

İftar yemeğinin sonunda Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X