Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’nin Muğla’da hedefi: 5 milletvekili!

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

CHP’nin Muğla’da hedefi: 5 milletvekili!
Bu içerik 585 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili adayları, seçimlere yaklaşık 3 hafta kala, kamuoyuna ve basına tanıtıldı. Muğla merkez ilçesi Menteşe’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan ve izdiham yaşanan toplantıya ilimiz genelinden belediye başkanları ve ilçe örgütleri kalabalık ekipler halinde gelip adaylara destek verdiler.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Belediye Başkanları, İl ve İlçe örgütleri yönetimlerinin tamamının katıldığı toplantıda, Milletvekili Adayları, eski İl Başkanı Mürsel Alban, Milas’tan Eğitimci Suat Özcan, Köyceğiz’den Avukat Burak Erbay, Kavaklıdere’den Sendikacı Süleyman Girgin, Seydikemer - Fethiye’den Eczacı İbrahim Ertürk, Bodrum’dan Avukat Emine Yenilmez Aydemir ve Marmaris’ten Avukat Yamaç Kaya, dakikalarca alkışlandı.

Aday toplantısında parti yöneticileri,...

 

”Muğla’nın Milletvekili sayısı 6 iken CHP olarak 4’ü zorluyor ama hep 3’te kalıyorduk. Bu kez durum farklı.Muğla milletvekili sayısı 7 oldu ve Muğla CHP bu defa öncekilere göre gençleştirilmiş, parti tabanından gelen, Muğla’nın hemen her yerini temsil gücü olan bir liste ile karşımızda.24 Haziran seçimlerinde Muğla CHP 4 Milletvekilini alır, 5.milletvekilimiz seçilirse, bu da Muğla CHP’nin gücünü ortaya koyar” dediler.

Parti içinde, mevcut il yönetimine karşı olanların yanısıra, önseçim ya da eğilim yoklaması yapmak yerine hepsi genel merkezden belirlenen aday listelerine karşı duran bir kesim ise, mevcut listeye olan tepki nedeniyle, CHP’nin milletvekili oylarıyla, Cumhurbaşkanlığı oyları arasında ciddi fark olacağını, Muharrem İnce’nin oylarının çok daha fazla olacağını belirtiyorlar. Çünkü, CHP’de bütün CHP’liler, mevcut milletvekili belirleme sistemine ve belirlenen listeye tepki gösterenler dahil, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı’nı destekliyorlar. Üstelik, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yaptığı etkili, coşkulu mitingler ve TV programları ve sosyal medyadan da çok olumlu geri dönüşlerle, önceki seçimlerde diğer partilere oy veren yurttaşların oylarını da fazlasıyla alacak gibi görünüyor ...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X