Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Mezuniyet gecesinde hüznü ve sevinci bir arada yaşadılar

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Mezuniyet gecesinde hüznü ve sevinci bir arada yaşadılar
Bu içerik 1305 kez okundu.

2015 yılında kurulan Özel Milas Anaokulu (Süper Dadım), 3 yıl önce okula gelen öğrencilerini mezun etti. 3 yıldır birlikte oldukları öğrencilerinden ayrılmanın burukluğunu yaşayan öğretmenler, onları mezun etmenin mutluluğunu da yaşadılar.

Atatürk Kültür Merkezi Açık Hava Tiyatrosu’nda, önceki akşam yine çok güzel ve renkli görüntülerin yer aldığı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. “Süper Dadım” olarak da adlandırılan Özel Milas Anaokulu, düzenlediği mezuniyet gecesiyle, etkinliğe katılanlara keyifli bir akşam yaşattı.

Minik balerinler, dans grupları, İngilizce drama, jimnastik gösterilerinin yanı sıra Türk Bayrağı ve Atatürk konulu koreografileri büyüklerden büyük alkış aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliğin ilk olarak ‘Minik Düşler Sınıfı’nın balerinleri sahne aldı. Ardından ‘Bal Araları’, ‘Parlayan Yıldızlar’, ‘Uçan Balonlar’ sahne alarak performanslarını sergilediler.

Okul öğretmenlerinden Aslı Mert’in sunumunu yaptığı gecede oluşturulan Türk Bayrağı ve Atatürk koreografileri, izleyenlerden büyük alkış alırken, gecenin anlam ve önemini dile getirmek için mikrofona gelen okulun kurucusu Nazlı Yıldız, çok heyecanlı olduğunu, 3 yıl önce okulun kapısından ilk giren öğrencilerin bugün mezun olarak ayrılacaklarını belirterek, “İnanın çok heyecanlıyım… Ne söyleyeceğimi bilemiyorum.Koca bir yılı geride bıraktık diyemeyeceğim çünkü bu yıl mezun olan öğrencilerim tam 3 yıldır bizlerle birliktelerdi.Üzgünüm, çünkü onlarla birlikteydik, onlarla mutluyduk, arkadaştık.Onlardan ayrılacağımız için üzgün ancak onları mezun etmenin de mutluluğunu yaşıyoruz.Tabii ki yeni öğrencilerimiz gelecek, tekrar mezunlar vereceğiz.Çocuklarıma hayatları boyunca başarılar diliyorum. Hepsini yürekten tebrik ediyorum ve ayrı ayrı öpüp teşekkür ediyorum”  dedi.

Gecenin sonunda ise mezun olan öğrencilere Okulun Kurucusu Nazlı Yıldız ve Öğretmenler tarafından diplomaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X