Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Özel Milas Özge Koleji’nden Bilim Şenliği

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Özel Milas Özge Koleji’nden Bilim Şenliği
Bu içerik 791 kez okundu.

İlçemizdeki özel okullardan Özge Koleji, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı sonuna yaklaşılırken, Atapark’ta Bilim Şenliği düzenledi.

Atapark’ta düzenlenen şenliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, okulun kurucusu Melda Haktanır, Okul Müdürü Kasım Özkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ortaokul Müdür Yardımcısı ve Bilgi Teknolojileri Öğretmeni Dinçer Kayalı, etkinliğin sunuş konuşmasında, “Ünlü Bilim Tarihçisi Alexandre Koyre, bilimin düşünce tarihi, insanlığın var olduğu her dönemde olduğu gibi günümüzde de doğaya ilişkin gerçekleri arama çabası, bu nedenle de, bilimsel teorilerin, bilimsel düşüncelerin gelişmesi olduğunu belirterek, ‘gerçek bilim tarihi, aklın gerçeğe ulaşması sürecidir’ derken bilim tarihinin bu temel özelliğine dikkat çekiyordu. Atatürk’ün de dediği gibi; bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır. Öğrencilerin gözünün içindeki ışıktan yola çıkarak buluş yapmalarına imkân tanımak biz öğretmenlerin 21.yüzyıl becerileri de göz önüne alındığında önemli bir yere gelmektedir. Bilim ruhunu onlara aşılamak ve bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek özelden genele ülkemiz için büyük önem taşımaktadır.Bilimsel düşünme becerileri ile tasarımcı ruha sahip bireylerin yetişmesi ülkemizi bir adım ileriye taşıyacaktır.Bu doğrultuda Özge Koleji olarak yaptığımız her çalışma bilim ışığında ilerlemektedir.Bilimsel platformlarda akademik danışmanımız Prof. Dr. Bilal Duman eşliğinde yaptığımız çalışmalar bunun en somut örneğidir.Ülke çapında yapılan kongre ve sempozyumlara öğrencilerimizin doğrudan içinde bulunduğu çalışmalar ile akademik literatüre katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz.Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz.

Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız, ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler.Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilirler.

Unutmamalıyız ki, karanlıkları aydınlığa çıkarmak için bilimin mum ışığından yararlanmak hiç şüphesiz öğretmenlerin en önemli görevleri arasındadır. Ülkemiz ve milletimizin geleceği için bu durum temel zorunluluktur” dedi.

Daha sonra bilim şenliğinin açılış kurdelası kesilip öğrenciler tarafından yapılan çalışmaların yer aldığı standlar gezilerek, öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alındı.

Etkinliğin sonunda ise, öğrenciler tarafından oluşturulan Halk Oyunları Ekibi yöresel halk oyunları gösterisi sundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X