Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum” Temmuz’da başlıyor

ÖNDER Haber / Hüseyin AÇAR -

“Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum” Temmuz’da başlıyor
Bu içerik 504 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü Gençlik Merkezlerinin, yaz dönemini kapsayan Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum Projesi Temmuz ayı içinde başlıyor.

Milas Gençlik Merkezi Müdür Aşkın Binbir, proje ile ilgili olarak Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ve basın mensuplarını bilgilendirerek, Temmuz ve Kasım ayları içinde yapılacak olan sportif ve kültürel kurslarla ilgili açıklamalar yaptı.

4 Haziran Pazartesi günü Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonunda Milas Kaymakamı Eren Arslan ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir ve Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri Şahin Demir, Asuman Melis Özer ve Fatih İnpınar, Kaymakam Eren Aslan’a ve basın mensuplarına proje çalışmaları ve öğrencilere verilecek ücretsiz kurslarla ilgili açıklamalar yaptı.

Aşkın Binbir, açıklamasında, “Anne- Babamla Birlikte Öğreniyorum” projesinin, gelecekte toplumumuzun temel taşı olacak aile bireylerinin sağlıklı bir aile ortamında yetişmesi, aile ve gençlerin dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içerisinde tanışıp kaynaşmaları ve bu vesile ile sosyal uyumun sağlanması, aile yapısının sağlam olduğu takdirde toplumda idari ve adli yönden huzurlu, ilmi yönden başarılı, dini yönden huzurlu bir nesil meydana gelmesi beklenmektedir” dedi.

Hedeflerinin 7 - 18 yaş ağırlıklı öğrenci ve aile bireyleri olduğunu vurgulayan Binbir, 500’e yakın bireyin bu projeden yaralanmasını beklediklerini, özellikle bağımlılıkla mücadele ve anne babası ayrılmış öğrencileri proje kapsamında çocuklarla birlikte anne babaları kurslara alıp birlikte zaman geçirmelerini ve birlikte eğlenmelerini sağlayacaklarını belirterek kurslarla ilgili tüm ön çalışma ve hazırlıkların yapıldığını söyledi

Temmuz - Kasım ayları arasında Milas Gençlik Merkezinde Gitar - Bağlama, Basketbol, Badminton, Masa Tenisi, Güreş - Zekâ Oyunları Satranç, Mangala - Yazılım Kodlama ve Bilgisayar – İngilizce - TYT Matematik Kampı, El Sanatları, Ebru Resim, El İşi Eğitimleri - Drama ve Adab-ı Muaşeret - Dinimi Öğreniyorum gibi farklı alanlarda kursların açılacağını söyleyen Binbir; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile anne babalarını kurslara katılmaları için davette bulundu.

 

“Projeye destek olacağız”

Milas Kaymakamı Eren Arslan ise, Gençlik ve Spor Bakanlığı Projesi olan ve Gençlik Merkezlerince açılacak olan “Anne-Babamla Öğreniyorum” Sosyal Yardım Etkinliğine Milas Kaymakamlığı olarak destek sağlayacaklarını vurgulayıp özellikle kurslara öğrencilerin katılımlarıyla ilgili araç kolaylığı konusunda yardımcı olacaklarını belirtti.

Kaymakam Arslan, “Böylesine güzel ve anlamlı bir proje ile hem çocuklarımız, gençlerimiz hem de anne babaları birlikte zaman geçirme şansını ve fırsatını da bulmuş olacaklar” diyerek projenin başarılı olması ve hedeflerini yakalamasını temenni etti.

 

Kurslara Katılım İrtibat Bilgileri

Kurslara katılmak isteyen yurttaşlarımızın, 0 252 5125333 nolu telefon numarası aracılığıyla iletişim kurabileceği gibi, Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Mah. Stad Cad. No:13/C (Şehir Stadyumu yanı) adresine bizzat giderek de bilgi alabileceği, kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X