Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Bu çocuklar bir harika!’

ÖNDER Haber / Hüseyin AÇAR -

‘Bu çocuklar bir harika!’
Bu içerik 444 kez okundu.

Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nin Tiyatro Festivali Çocuk Oyunlarıyla devam ediyor.

24 Mayıs Perşembe günü Karya Kahvaltı Bahçesinde Dans ve Müzik gösterileriyle başlayan Karya Sanat Festivalinin Çocuk Oyunları bölümünde tiyatro sahnesinde performans sergileyen farklı yaş gruplarından çocuklar beğeniyle izlenmeye devam ediliyor.

Milas Halk Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Salonunda oynanan Çocuk Oyunları 26 Mayıs Cumartesi günü üç oyunla perdelerini Milaslılara açtı.

Meşhur Kediler, Lamba, İlham isimli oyunlarla sahneye çıkan çocuklar performanslarını başarıyla sergilediler. 28 Mayıs Pazartesi günü Dolap, 29 Mayıs Salı günü Kral Midas 30 Mayıs Çarşamba günü Yeşilçam, 31 Mayıs-1 Haziran günleri büyükler oyunu Altın Oran, 3 Haziran Pazar günü Uyuyan Güzel, Altın Perileri, Taş Ocağındaki Ejderha Taş, 4 Haziran Pazartesi günü Değişen İklim ve Cimri oyunlarını oynadılar.

Oyunların yazarlığını ve yönetmenliğini üstlenen Dağlar Uygur, Aslıhan Kumtepe ve yardımcı yönetmen olarak görev yapan Cansu Akbaş ile Karya Tiyatro Atölyesi’nin çocuk oyuncuları, 5 Haziran Salı günü Denizlerin Kalbi ve Hayvan Çiftliği ile son kez sahneye çıktılar.

 

Denizlerin Kalbi’nin Sevimli Perisi

Karya Tiyatro Atölyesi Çocuk Oyunlarının 5 Haziran Salı günkü oyunu olan Denizlerin Kalbi’nde çocuklarla birlikte sahnede performans sergileyen Karya Tiyatro Atölyesinin Büyük Oyuncularından Orkun Tepeköylü, peri kızı rolü ile hem sahnedeki çocuk oyuncuları hem de oyunu izleyenleri çok güldürdü. Çocuk oyununa farklı bir renk katan Tepeköylü, böylece her rolün üstesinden gelebileceğini de göstermiş oldu.

 

Sahneye Yakışıyorlar

Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro eğitimi alan her yaştan çocukların oynadıkları oyunlar Milaslılar tarafından da ilgi ve beğeni ile takip ediliyor.

Sahne performanslarıyla dudak ısırtan çocuklar, sevimli duruşlarıyla ve davranışlarıyla oyunlara farklı bir güzellik katıyorlar.

Geleceğin yıldız tiyatrocuları olma yolundaki Çocuk oyuncular, Karya Tiyatro Atölyesi’nde aldıkları tiyatro eğitimlerini bu yıl da başarıyla sergileyerek tiyatromuzun yeni yüzleri olmaya aday olduklarını göstermiş oldular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X